Ucom-ն ազդարարում է հայկական ու միջազգային հեռուստատեսային արտադրանքի պատասխանատուների համաժողովի մեկնարկը
20/06/2016
Արդեն երկրորդ անգամն է, որ Ucom ընկերության նախաձեռնությամբ՝ «Համագործակցության կոնֆերանս 2016» եռօրյա համաժողովի շրջանակներում ս.թ. հունիսի 19-21-ը, Ծաղկաձորում մեկնարկել է հեռուստատեսային արտադրանքի և բովանդակության միջազգային մասնագետների հանդիպումը:
Համաժողովի նպատակն է նպաստել հայաստանյան ու միջազգային հեռուստաբովանդակության մատակարարների շարունակական գործակցությանը և փորձի փոխանակմանը: Այս տարի հեռուստատեսային արտադրանքի տեղի մասնագետները կքննարկեն ոլորտի խնդիրներն ու մարտահրավերները, պահանջարկն ու հնարավորությունները միջազգային այնպիսի հեռուստաալիքների բովանդակության համար պատասխանատու ներկայացուցիչների հետ, ինչպիսիք են՝ Discovery Channels, Euronews, National Geographic, Nat Geo Wild, Bridge TV, Rusong TV, Russian Travel Guide, ТВЦ International հեռուստաալիքները: Երեք օրերի ընթացքում մտքերի փոխանակմանը կմասնակցեն նաև ՀՀ հեռուստատեսության և ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի և այլ պետական և ոչ պետական կառույցների ներկայացուցիչները:
«Անալոգային հեռուստատեսությունն արդեն պատմություն է, իսկ թվայինը՝ նոր հնարավորություններ ընձեռող և անընդհատ կատարելագործվող տեխնոլոգիական լուծում: Տեխնոլոգիաների զարգացմանը զուգընթաց խիստ կարևոր է, որ զարգացում ապրի նաև հեռուստատեսային բովանդակությունը: Համաժողովը թույլ է տալիս քննարկելու բովանդակության հետ կապված ցուցադրման իրավունքի, ծավալի, ձևաչափերի և նմանատիպ այլ հարցեր », - ասել է ընկերության զարգացման գծով տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը:

Ucom объявляeт о начале конференции с участием ответственных лиц за армянский и международный телевизионный контент
20/06/2016
Уже во второй раз по инициативе компании Ucom в рамках трехдневной “Сотруднической конференции 2016” с 19 по 21 июня сего года, в Цахкадзоре проходит встреча экспертов в области телевизионного производства и содержания.
Целью форума является содействие продолжительному сотрудничеству и обмену опытом между армянскими и международными специалистами, снабжающими телевизионный рынок контентом. В этом году местные эксперты в области телеконтента обсудят проблемы и вызовы в данной отрасли, а также спрос и возможности с представителями, ответственными за содержание таких каналов как Discovery Channels, Euronews, National Geographic, Nat Geo Wild, Bridge TV, Rusong TV, Russian Travel Guide, ТВЦ International. В течение трех дней к обмену мнениями присоединятся и представители из Национальной комиссии по телевидению и радиовещанию, а также других правительственных и неправительственных организаций.
“Аналоговое телевидение стало историей, а цифровое является предоставляющим новые возможности и постоянно совершенствующимся технологическим решением. Наряду с развитием технологий чрезвычайно важно, чтобы развивался и сам телевизионный контент. Конференция позволяет обсудить вопросы, связанные с правами на показ телеконтента, с его объемом, форматом и тому подобные решения”, - отметил директор по развитию компании Ucom Александр Есаян.