Հանքավանում մեկնարկել է տեխնոլոգիական ճամբար 600 դպրոցականների համար
Հուլիսի 11-25-ը Հանքավանում անցկացվում է ամառային տեխնոլոգիական ճամբար 9-13 տարեկան 600 դպրոցականների համար: Ամառային ճամբարն իրականացվում է Վորլդ Վիժն Հայաստանի, Ucom ընկերության և Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության կողմից:
Տեխնոլոգիական ճամբարին մասնակցում են Վորլդ Վիժն Հայաստանի շահառու համայնքների անապահով ընտանիքների երեխաները և մարզերի «Արմաթ» ինժերական լաբորատորիաների սաները:
Ստեղծարար և ակտիվ հանգստի պայմաններում համախմբված դպրոցականները կիսվում են ինժեներական հմտություններով, յուրացնում նոր գիտելիքներ ու խրախուսում միմյանց: Երեխաները մասնավորապես սովորում են ծրագրավորել գծին հետևող ռոբոտ: Բացի այդ, թիմային աշխատանքի միջոցով նրանք նոր եռաչափ տպիչներ են ստեղծում Արցախի դպրոցների համար:
Տեխնոլոգիական ճամբարի մասնակիցները սովորում են նաև ազգային պարեր և ակտիվորեն մասնակցում հայրենաճանաչությանն ուղղված արշավների:

В Анкаване стартовал технологический лагерь для 600 школьников
С 11 по 25 июля в Анкаване проводится летний технологический лагерь для 600 школьников в возрасте от 9 до 13 лет. Организаторами летнего лагеря являются World Vision Армения, компания Ucom и Союз компаний информационных технологий (СКИТ).
В технологическом лагере принимают участие дети из социально необеспеченных семей региональных общин World Vision Армения, а также ученики региональных инженерных лабораторий «Армат».
Школьники, объединённые в условиях творческого и активного отдыха, делятся инженерными навыками, осваивают новые знания и поддерживают друг друга. Ребята, в частности, учатся программированию следующего по прямой строке робота. Кроме того, посредством командной работы они создают трехмерные принтеры для школ Арцаха.
Участники технологического лагеря обучаются также национальным танцам и активно участвуют в познавательных походах по родине.