Օլիմպիական հավաքականի առաջին խմբի մարզիկները մեկնեցին Ռիո դե Ժանեյրո
Ucom ընկերության հովանավորությամբ Հայաստանի ազգային օլիմպիական հավաքականի առաջին խումբն այսօր կեսգիշերին ուղևորվեց դեպի այս տարվա օլիմպիական մայրաքաղաք՝ Ռիո դե Ժանեյրո։
31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերին մասնակցող հայ մարզիկներից՝ լողորդները, ծանրորդները և աթլետներն ուղևորվել են Երևան-Դոհա-Ռիո դե Ժանեյրո չվերթով: Ծանրորդների թիմը գլխավորում է հավաքականի գլխավոր մարզիչ` Փաշիկ Ալավերդյանը, իսկ աթլետները խաղերին կմասնակցեն` աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ` Ռոբերտ Էմմիյանի գլխավորությամբ: Ծանրորդների հետ Ռիո չմեկնեց Առաքել Միրզոյանը, ով թիմին կմիանա ավելի ուշ:
Հայկական օլիմպիական թիմին ճանապարհելու էին եկել մարզիկների հարազատները և բարեկամները:
Հայ մարզիկների ևս մեկ խումբ Ռիո կմեկնի արդեն հուլիսի 26-ի գիշերը: Պատվիրակության ղեկավարը ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանն է:
«Մենք լիահույս ենք, որ ազգային օպերատորի աջակցությամբ Ռիո մեկնած ազգային օլիմպիական հավաքականն օգոստոսի վերջին ոսկե մեդալներով ծանրաբեռնված կվերադառնա Հայաստան», - նշել է Ucom ընկերության բրենդի զարգացման և հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Աշոտ Բարսեղյանը։

Первая группа спортсменов олимпийской сборной вылетела в Рио-де-Жанейро
При спонсорстве компании Ucom сегодня в полночь первая группа спортсменов национальной олимпийской сборной Армении вылетела в олимпийскую столицу этого года – Рио-де-Жанейро.
Из армянских спортсменов, участвующих в 31-ых летних Олимпийских играх, пловцы, тяжелоатлеты и атлеты вылетели рейсом Ереван-Доха-Рио-де-Жанейро. Команду тяжелоатлетов возглавляет главный тренер сборной Пашик Алавердян, а атлеты будут участвовать в играх во главе с главным тренером федерации легкой атлетики Робертом Эммияном. В Рио вместе с тяжелоатлетами не вылетел Аракел Мирзоян, он присоединится к команде чуть позднее. Армянскую олимпийскую сборную пришли проводить родственники и друзья спортсменов.
Еще одна группа армянских спортсменов вылетит в Рио ночью 26 июля. Главой делегации является главный секретарь НОКА Грачья Ростомян.
«Мы полны надежд, что при поддержке национального оператора национальная олимпийская сборная, вылетевшая в Рио, в конце августа возвратится в Армению нагруженной золотыми медалями», - отметил руководитель отдела по развитию бренда и коммуникациям компании Ucom Ашот Барсегян.