Ucom-ը բնակարաններ կնվիրի չեմպիոն օլիմպիականներին
Ucom ընկերության հովանավորությամբ Հայաստանի ազգային օլիմպիական հավաքականի Ռիո դե Ժանեյրո մեկնած ու հաղթական մեդալներով վերադարձած մարզիկները Ucom ընկերության բաժնետերերի խորհրդի որոշմամբ բնակարաններ ու դրամական պարգևներ կստանան։
31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալակիր՝ ըմբշամարտիկ Արթուր Ալեքսանյանը և փաստացի կերպով՝ արծաթե մեդալակիր, սակայն մեզ համար միանշանակ՝ օլիմպիական չեմպիոն՝ ըմբշամարտիկ Միհրան Հարությունյանը բնակարաններ կստանան իրենց ծննդավայրերում՝ Գյումրիում և Վաղարշապատում: Իսկ փոխչեմպիոններ՝ ծանրորդ Գոռ Մինասյանն ու ծանրորդ Սիմոն Մարտիրոսյանը կստանան խոշոր դրամական պարգևներ:
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, մեր երկիրը լավագույնս ներկայացրած բոլոր մեդալակիրներն ընդմիշտ անվճար կօգտվեն նաև Ucom-ի Triple Play փաթեթից ու շարժական կապի ամենաբարձր ու ամենաընդգրկուն սակագնային պլանից:
«Արդեն պատմական դարձած Ռիո-2016 ամառային օլիմպիական խաղերին մեր մարզիկներն արեցին հնարավորն ու անհնարինը, որպեսզի մենք բոլորս հպարտանալու առիթներ ունենանք։ Այժմ եկել է պահը, որպեսզի մենք հայտնենք մեր երախտագիտությունը Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի բոլոր մարզիկներին, և մասնավորապես՝ մեդալակիրներին, ովքեր առավել քան արժանի են դրվատանքի: Հուսով ենք, որ չեմպիոնների բնակարանամուտը կոգեշնչի նրանց ակտիվ գործունեություն ծավալելու ուղղությամբ և կնպաստի տեղի համայնքներում սպորտի զարգացմանը», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ Հայկ Եսայանը։

Ucom Will Give Flats to the Olympic Champions
The Armenian National Olympic Team sportsmen, that had left for Rio de Janeiro under the Ucom sponsorship and returned back with the Olympic medals, will receive apartments and monetary prizes, as decided by the company's shareholders council.
The gold medalist of the 31st Summer Olympics, wrestler Arthur Aleksanyan, and de facto the silver medalist, but for us, unequivocally, an Olympic champion - wrestler Mihran Harutyunyan - will both receive flats in their birthplaces – Gyumri and Vagharshapat. The vice-champions – weightlifters Gor Minasyan and Simon Martirosyan will receive considerable monetary prizes.
As already reported, all medal winners who represented our country at their best, will also benefit from a permanently free-of-charge Triple Play package by Ucom and the highest and the most comprehensive mobile voice tariff plan.
“At the already historical Summer Olympic Games of Rio-2016 our athletes did everything possible and impossible to make us proud of them. Now it’s our turn to express our gratitude to all of the Armenia’s Olympic Team members, and particularly the medalists, who are more than worthy of praise. We hope that the new dwelling will inspire them to engage into vigorous activity and contribute to the sports development in their local communities”, - said Hayk Yesayan, the general director at Ucom.