Ucom-ը բնակարաններ կնվիրի չեմպիոն օլիմպիականներին
Ucom ընկերության հովանավորությամբ Հայաստանի ազգային օլիմպիական հավաքականի Ռիո դե Ժանեյրո մեկնած ու հաղթական մեդալներով վերադարձած մարզիկները Ucom ընկերության բաժնետերերի խորհրդի որոշմամբ բնակարաններ ու դրամական պարգևներ կստանան։
31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալակիր՝ ըմբշամարտիկ Արթուր Ալեքսանյանը և փաստացի կերպով՝ արծաթե մեդալակիր, սակայն մեզ համար միանշանակ՝ օլիմպիական չեմպիոն՝ ըմբշամարտիկ Միհրան Հարությունյանը բնակարաններ կստանան իրենց ծննդավայրերում՝ Գյումրիում և Վաղարշապատում: Իսկ փոխչեմպիոններ՝ ծանրորդ Գոռ Մինասյանն ու ծանրորդ Սիմոն Մարտիրոսյանը կստանան խոշոր դրամական պարգևներ:
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, մեր երկիրը լավագույնս ներկայացրած բոլոր մեդալակիրներն ընդմիշտ անվճար կօգտվեն նաև Ucom-ի Triple Play փաթեթից ու շարժական կապի ամենաբարձր ու ամենաընդգրկուն սակագնային պլանից:
«Արդեն պատմական դարձած Ռիո-2016 ամառային օլիմպիական խաղերին մեր մարզիկներն արեցին հնարավորն ու անհնարինը, որպեսզի մենք բոլորս հպարտանալու առիթներ ունենանք։ Այժմ եկել է պահը, որպեսզի մենք հայտնենք մեր երախտագիտությունը Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի բոլոր մարզիկներին, և մասնավորապես՝ մեդալակիրներին, ովքեր առավել քան արժանի են դրվատանքի: Հուսով ենք, որ չեմպիոնների բնակարանամուտը կոգեշնչի նրանց ակտիվ գործունեություն ծավալելու ուղղությամբ և կնպաստի տեղի համայնքներում սպորտի զարգացմանը», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ Հայկ Եսայանը։

Ucom подарит квартиры олимпийцам-чемпионам
Вылетевшая в Рио-де-Жанейро при спонсорстве компании Ucom и вернувшаяся с победными медалями группа спортсменов национальной олимпийской сборной Армении получит квартиры и денежные призы в соответствии с решением совета акционеров компании Ucom.
Обладатель золотой медали на 31-ых летних Олимпийских играх, борец Артур Алексанян и, фактически, серебряный призер, но для нас, безусловно, олимпийский чемпион - борец Мигран Арутюнян получат квартиры в своих родных городах: Гюмри и Вагаршапате. А вице-чемпионы - штангисты Гор Минасян и Симон Мартиросян получат крупные денежные призы.
Как уже сообщалось, все медалисты, представившие нашу страну наилучшим образом, на постоянно бесплатной основе воспользуются пакетом Triple Play от Ucom, а также наивысшим и самым всеобъемлющим тарифным планом мобильной связи.
«На уже вошедших в историю летних олимпийских играх Рио-2016 наши спортсмены сделали все возможное и невозможное для того, чтобы у нас были основания для гордости. Теперь настал момент, когда мы должны выразить благодарность всем спортсменам олимпийской сборной Армении, а в частности, медалистам, которые более чем достойны похвалы. Надеемся, что новоселье вдохновит чемпионов на активную деятельность и поспособствует развитию спорта в местных общинах», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.