U!Pay վիրտուալ դրամապանակը կօգնի խնայել ժամանակը
Ucom ընկերությունն ԻԴՐԱՄ-ի օժանդակությամբ ստեղծել է U!Pay վիրտուալ դրամապանակը, որն օգտագործողին հնարավորություն է ընձեռում վճարումներ կատարել ոչ միայն Ucom-ի ֆիքսված և շարժական ծառայությունների համար, այլև իրականացնել կոմունալ վճարումներ, վարկերի մարումներ, հարկերի և տուրքերի, ճանապարհային ոստիկանության տուգանքների վճարումներ անմիջապես սմարթֆոնից, անկախ գտնվելու վայրից:
Վիրտուալ դրամապանակի ներբեռնումը App Store-ից և Google Play-ից բոլորովին անվճար է և հասանելի կլինի մեկ ամսից: Ծրագիր մուտք գործելու համար անհրաժեշտ կլինի ընդամենը մեկ անգամ գրանցվել U!Pay համակարգում, իսկ վճարումներ իրականացնելու համար անհրաժեշտ կլինի լիցքավորել վիրտուալ դրամապանակը հասանելի միջոցներից որևէ մեկով: U!Pay հաշվին հնարավոր կլինի կցել ՀՀ բանկերի կողմից թողարկված մինչև 10 հատ ArCa, MASTERCARD և VISA քարտեր և ավտոմատ կերպով համալրել U!Pay դրամապանակի հաշիվը, կամ վճարումներ կատարել՝ ընտրելով կցված քարտերից որևէ մեկը որպես վճարման միջոց: Կցված բանկային քարտերի տվյալները կպահպանվեն ԱրՔա համակարգում, որն ունի PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) վճարային քարտերի տվյալների պահպանման անվտանգության միջազգային հավաստագիր:
«Այսօր U!Pay դրամապանակի ստեղծմամբ մենք օգնում ենք մեր բաժանորդներին հարմարավետ ու հանգիստ կերպով իրականացնել բոլոր տեսակի վճարումները, խուսափել հերթերից, խնայել ժամանակը և այս ամենն անել ինտերնետի հասանելիությամբ աշխարհի ցանկացած կետից», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ Հայկ Եսայանը։

Ucom with the support of IDRAM created a virtual wallet, that enables users to proceed not only with the payments for Ucom fixed and mobile services, but also perform the utility payments, loan repayments, taxes and duties, as well as road police fines payments directly from a smartphone, regardless of user location.
The virtual wallet can be download from App Store and Google Play completely for free and will be available for use in just a month. In order to access the application one should sign in to the U!Pay system for just once; and to proceed with the payments it will be required to recharge the wallet via one of the applicable means. It will be possible to attach up to 10 ArCa, MASTERCARD and VISA cards, issued by the banks of RA, to the virtual wallet, or make payments by choosing one of the cards as means of the payment. The details of the attached credit cards will be preserved in ArCa system, which has PCI DSS (Payment Card Data Security Standard) international sertificate for payment cards' data storage.
“Today with the creation of the U!Pay wallet we help our subscribers to proceed with all types of payments in a comfortable and relaxed way, to avoid queues and save their times, by doing that from any spot of the world with an internet access”, - said Hayk Yesayan, the general director at Ucom.