U!Pay վիրտուալ դրամապանակը հասանելի է ներբեռնման համար
Ucom ընկերության կողմից ստեղծված և ԻԴՐԱՄ-ի օժանդակությամբ գործարկված U!Pay վիրտուալ դրամապանակի հավելվածն արդեն հասանելի է App Store-ից և Play Store-ից ներբեռնման համար: Ներբեռնումը բոլորովին անվճար է:
Հիշեցնենք, որ U!Pay-ը օգտագործողին հնարավորություն է ընձեռում վճարումներ կատարել ոչ միայն Ucom-ի ֆիքսված և շարժական ծառայությունների համար, այլև իրականացնել կոմունալ վճարումներ, վարկերի մարումներ, հարկերի և տուրքերի, ճանապարհային ոստիկանության տուգանքների վճարումներ անմիջապես սմարթֆոնից, անկախ գտնվելու վայրից:
Ծրագիր մուտք գործելու համար անհրաժեշտ է ընդամենը մեկ անգամ գրանցվել U!Pay համակարգում, իսկ վճարումներ իրականացնելու համար անհրաժեշտ է լիցքավորել վիրտուալ դրամապանակը հասանելի միջոցներից որևէ մեկով: U!Pay հաշվին հնարավոր է կցել ՀՀ բանկերի կողմից թողարկված մինչև 10 հատ ArCa, MASTERCARD և VISA քարտեր և ավտոմատ կերպով համալրել U!Pay դրամապանակի հաշիվը, կամ վճարումներ կատարել՝ ընտրելով կցված քարտերից որևէ մեկը որպես վճարման միջոց: Կցված բանկային քարտերի տվյալները պահպանվում են ԱրՔա համակարգում, որն ունի PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) վճարային քարտերի տվյալների պահպանման անվտանգության միջազգային հավաստագիր:

Виртуальный кошелек U!Pay доступен для скачивания
Созданный компанией Ucom при поддержке компании ИДРАМ виртуальный кошелек U!Pay уже доступен для скачивания из App Store и Play Store. Скачать его можно абсолютно бесплатно.
Напомним, что U!Pay позволяет пользователям оплачивать не только услуги фиксированной и мобильной связи Ucom, но и осуществлять коммунальные платежи, выплаты по кредитам, оплачивать налоги и сборы, а также штрафы дорожной полиции непосредственно со смартфона, вне зависимости от места нахождения.
Для входа в программу нужно лишь единожды зарегистрироваться в системе U!Pay, а для реализации платежей нужно пополнить виртуальный кошелек при помощи одного из доступных средств. К счету U!Pay можно прикрепить до 10 карт ArCa, MASTERCARD и VISA, выпущенных банками РА, и автоматически пополнять счет кошелька U!Pay, либо осуществлять платежи, выбрав одну из прикрепленных карт в качестве средства оплаты. Данные прикрепленных карт сохраняются в системе АрКа, которая имеет международный сертификат безопасного хранения данных платежных карт - PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard).