Արմենիա Premium հեռուստաալիքի մեգանախագծերը U!TV-ի բաժանորդների համար հասանելի են տեսավարձույթում
Հոկտեմբերի 31-ից Արմենիա Premium հեռուստաալիքի եթերում հայտված «Ազիզյաններ» և «Change» սիթքոմերի, ինչպես նաև «Հին արքաներ» պատմական բազմասերիանոց հեռուստաֆիլմի առաջին մասերն այսուհետ հնարավոր է դիտել օրվա ցանկացած ժամին։ Հայաստանում նախադեպը չունեցող կաբելային հեռարձակման ոլորտի մեգանախագծերը U!TV-ի բաժանորդների համար հասանելի են նաև տեսավարձույթի (VoD) բաժնում։
Հիշեցնենք, որ յուրաքանչյուր մասի դիտման համար անհրաժեշտ է վճարել 300 դրամ և վայելել պրեմիում դիտողների համար նախատեսված հեռուստաբովանդակությունը 24 ժամվա ընթացքում։
Հին արքաներ բազմասերիանոց հեռուստաֆիլմը խաղարկային, պատմական ակնարկ է նախաքրիստոնեական ժամանակաշրջանի Հայաստանում՝ Մեծ Հայքում, ծավալվող դրամատիկ իրադարձություններին։ Նկարագրված դեպքերը տեղի են ունենում մեր թվարկությունից առաջ, երբ Հայաստանում պետք է գահ բարձրանար Տիգրան 2-րդ Արտաշեսյանը, ապագայում Արքայից Արքա Տիգրան Մեծը։ Ֆիլմի կիզակետում Տիգրան 1-ի մահից հետո ստեղծված արքունական դավադրություններն են: Զգեստները, կենցաղի պարագաները և ժամանակաշրջանի բոլոր առանձնահատկությունները մշակվել են ազգագրագետների, պատմաբանների և հնագետների խորհրդատվությամբ: Հեռուստաֆիլմում նկարահանվել են Ժան Նշանյանը, Մուրադ Ջանիբեկյանը, Ռուբեն Մուրադյանը, Շողեր Թովմասյանը, Արման Նշանյանը, Շաքե Թուխմանյանը, Աննա Գրիգորյանը և այլ սիրված դերասաններ: Նախագծի ռեժիսորը Հարություն Շատյանն է:
Change սիթքոմի 24 սերիաներում գլխավոր դերակատար Հովհաննես Ազոյանը ներկայանում է երկու կերպարով: Մեկ դերում նա քրեական հեղինակություն է, մյուսում՝ անհաջողակ, բայց ազնիվ դերասան: Սիթքոմի առանցքում գլխավոր գործարքն է՝ «change» լինել: Ազնիվ դերասանը ստանձնում է իր կյանքի ամենակարևոր և ամենաբարդ դերը: Հումորային-ժամանցային սիթքոմում նկարահանվել են Արմեն Մարգարյանը, Արթուր Նալբանդյանը, Մարիամ Մելիքյանը, Լիլիթ Հարոյանը, Անի Քոչարյանը, Անի Պետրոսյանը: Նախագծի ռեժիսորը Գրիգոր Վահրամյանն է:
Ազիզյանները սիթքոմի գլխավոր դերակատարը Հայկ Մարությանն է: Մարմնավորում է Գառնիկ Ազիզյանի կերպարը՝ հագուստի խանութի վաճառող, ընտանիքում միակ աշխատողը: Տիկին Ազիզյանը ծուլանում է կատարել անգամ տնային տնտեսուհու պարտականությունները: Երեք երեխաներին էլ հոր խնդիրները չեն հետաքրքրում. դուստրը ցանցաբնակ է, ակտիվ բոլոր սոցցանցերում, ավագ որդին անհաջողակ գործազուրկ է, իսկ կրտսեր տղան՝ դպրոցական: Ընտանեկան դիտման համար նախատեսված իրավիճակային կատակերգության հերոսներին մարմնավորել են Անի Լուպեն, Սաթենիկ Հազարյանը, Իշխան Ղարիբյանը, Սուրեն Առուստամյանը և այլ հայտնի դերասաններ: Նախագծի ռեժիսորը Արման Մարությանն է:

The Megaprojects of Armenia Premium TV-channel Are Available in VoD Section for U!TV Subscribers
The first episodes of the “The Azizyan Family” and “Change” sitcom, as well as the ones of “The Ancient Kings” multi-episode historical overview, broadcast since October 31 over Armenia Premium TV-channel are now available for watching anytime at all. The unprecedented megaprojects in the history of cable TV in Armenia from now on are accessible for watching in the Video on Demand (VoD) section for U!TV subscribers.
Let us remind that there is a fee of 300 AMD per episode, which are available for premium audience to enjoy within 24 hours upon purchase.
The Ancient Kings TV series is a historical overview of the pre-Christian Armenia, covering the dramatic events that have taken place in the Greater Armenia. The events depicted in the film take place in pre-Christian era, where Tigranes II of the Artaxiad Dynasty, later Tigranes the Great – the King of Kings, was to take the throne. The film focuses on royal conspiracies following the death of Tigranes I. All clothing, household items and elements typical of that era were designed based on advice of ethnographers, historians and archeologists. The roles are played by Jean Nshanyan, Murad Janibekyan, Ruben Muradyan, Shogher Tovmasyan, Arman Nshanyan, Shaké Tukhmanyan, Anna Grigoryan and others. The director of the project is Harutyun Shatyan.
The leading actor in 24 series of the Change sitcom is Hovhannes Azoyan, who appears in 2 roles. In one case he plays the role of a criminal, and in another – an unsuccessful, but honest actor. The focus of the sitcom is the main deal - to be the “change”. The honest actor undertakes the most important and complicated role in his life. Other roles are played by Armen Margaryan, Artur Nalbandyan, Mariam Melikyan, Lilit Haroyan, Ani Kocharyan and Ani Petrosyan. The director of the project is Grigor Vahramyan.
The Azizyan Family is starred by Hayk Marutyan. He embodies the character of Garnik Azizyan – a clothes store seller, who is the only one working in the family. Mrs. Azizyan is lazy enough to perform the duties of a housewife. The problems of the father of the family don’t bother his 3 children – his daughter, who is internet-addicted and is active in all social networks; his unemployed eldest son, who is a complete loser, and his youngest son, who is a schoolboy. The roles in this sitcom, created for family watching, are played by Ani Lupe, Satenik Hazaryan, Ishkhan Gharibyan, Suren Arustamyan and other popular actors. The project is directed by Arman Marutyan.