Ucom-ը նոր կայաններ է գործարկել Արագածոտնի և Շիրակի մարզերում
Ս.թ. նոյեմբեր ամսվա ընթացքում շարժական կապի ծածկույթի ընդլայնման ու արդիականացման նպատակով Ucom ընկերությունը գործարկել է 2 նոր կայաններ Արագածոտնի և Շիրակի մարզերում: Ավարտին են հասցվել կայանների տեղադրման նպատակով իրականացվող շինարարական աշխատանքները և ապահովվել է դրանց էլեկտրամատակարարումը: Այս ամենի շնորհիվ Ucom-ի բաժանորդները հնարավորություն են ստանում օգտվելու ոչ միայն շարժական կապի ավելի որակյալ ձայնային ծառայություններից, այլև անխափան կերպով և առանց ընդհատումների օգտագործելու առցանց քարտեզների բոլոր գործառույթները:
«Ինչպես և խոստացել էինք, Ucom ընկերությունը պարբերաբար տեղեկացնելու է ցանցի ընդլայնման և արդիականացման ուղղությամբ արվող բոլոր աշխատանքների վերաբերյալ: Այսօր գոհունակությամբ կարող ենք փաստել, որ մեր տեղադրած կայանների շնորհիվ Անիպեմզա, Թլիկ, Գետափ, Նորշեն համայնքներում, ինպես նաև H-17 միջհամայնքային ճանապարհին առկա է բարձր որակի շարժական կապ: Նշված համայնքների բնակիչներն ու իրենց հյուրերը, նաև երկիր ժամանած զբոսաշրջիկներն այժմ կարող են մշտապես կապի մեջ լինել իրենց մտերիմների հետ», - ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ Հայկ Եսայանը:
Ucom-ը նախատեսում է շարժական ցանցի արդիականացումն ավարտին հասցնել 2017 թվականին և իր բաժանորդներին պարբերական կերպով կզեկուցի կատարված աշխատանքների մասին:

Компания Ucom установила новые станции в областях Арагацотн и Ширак
В ноябре текущего года с целью расширения и модернизации своей мобильной сети компания Ucom установила 2 новые станции в областях Арагацотн и Ширак. Полностью завершены строительные работы по установке станций, а также обеспечено их электроснабжение. Благодаря всему этому абоненты Ucom получают возможность не только воспользоваться высококачественными голосовыми услугами мобильной связи, но и бесперебойно и беспрерывно использовать все функции сетевых карт.
«Как мы и обещали, компания Ucom будет регулярно информировать обо всех работах, проводимых с целью модернизации и расширения сети. Сегодня мы с удовлетворением моежм констатировать, что благодаря установленным нами стациям в общинах Анипемза, Тлик, Гетап, Норшен, а также на протяжении межобщинной дороги H-17 есть высококачественная мобильная связь. Жители указанных общин и их гости, а также посетившие страну туристы могут теперь поддерживать постоянную связь со своими близкими», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Ucom планирует завершить модернизацию мобильной сети в 2017 году и будет периодически отчитываться перед абонентами о проделанной работе.