Ucom-ն ամանորի անակնկալ մատուցեց իր առաջին բաժանորդներից մեկին ու գործարկեց շարժական հեռուստատեսության Mediaroom հավելվածը
13/12/2016
Ամանորին ընդառաջ Ucom ընկերության ներկայացուցիչներն այցելեցին Triple Play առաջարկի առաջին բաժանորդներից մեկի՝ Արման Ստեփանյանի ընտանիքը և նվեր հանդիսացող պլանշետի վրա գործարկեցին շարժական հեռուստատեսության Mediaroom հավելվածը: Mediaroom հատուկ հավելվածն այսօր Հայաստանում ամենապահանջված հարակից ծառայություններից ու նորարարական լուծումներից մեկն է Ucom-ի IPTV բաժանորդների համար: Այն U!TV բաժանորդագրության շրջանակում մատուցվող ծառայությունների կարևոր բաղադրիչ է, որը թույլ է տալիս դիտել հազարավոր հեռուստատեսային ծրագրեր ու ֆիլմեր անմիջապես սմարթֆոնի կամ պլանշետի էկրանից:
«Ամանորին ընդառաջ որոշեցինք անակնկալ կերպով այցելել ու հաճելի նվեր մատուցել մեր սիրելի բաժանորդներից մեկին, ով առաջիններից է միացել Ucom ընկերության Triple Play առաջարկին։ Այս նվեր պլանշետի մեջ ներբեռնված Mediaroom հավելվածը հնարավորություն է ընձեռում վայելել U!TV-ի ամենահետաքրքիր ու ամենասիրված հեռուստաալիքների բովանդակությունը նաև շարժական սարքի էկրանից՝ անկախ գտնվելու վայրից», - ասել է Ucom ընկերության մարկետինգի և հաղորդակցության գծով տնօրեն Տիգրան Սաֆարյանը:
«Այս հավելվածի մեկնարկն ազդարարել էինք ԱՄՆ-ում և այժմ ուրախ ենք, որ այսօրվանից արդեն Հայաստանում բնակվող մեր U!TV բաժանորդները կարող են համակցել իրենց շարժական սարքն ու տան հեռուստացույցը և օրվա ցանկացած պահի, ցանկացած վայրից դիտել բոլոր սպասված ու կարևոր հաղորդումները, ֆիլմերը, սերիալները, մուլտֆիլմերը, ֆուտբոլային հանդիպումները և այլն», - նշել է Ucom ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Արամ Բարսեղյանը:
Նշենք, որ Mediaroom հավելվածից օգտվելու համար անհրաժեշտ է հանդիսանալ U!TV բաժանորդ, հեռուստացույցի միջոցով մուտք գործել «Հավելվածներ» ենթաբաժինը, ստանալ 9-նիշանի ծածկագիր, մուտքագրել այն շարժական սարքի էկրանին բացված հատուկ պատուհանում, համակցել հեռուստատեսային և շարժական սարքերն ու անմիջապես սմարթֆոնի կամ պլանշետի էկրանից վայելել լավագույն հեռուստաբովանդակությունը:
Mediaroom հավելվածը թույլ է տալիս կառավարել տանն առկա բոլոր հեռուստատեսային սարքերը, վիրտուալ հեռակառավարման վահանակի միջոցով գործողություններ իրականացնել անմիջապես շարժական սարքի էկրանից, օգտագործել catch-up ծառայության հնարավորությունները երկու օրվա կտրվածքով, դիտել հեռուստաալիքների էլեկտրոնային ծրագիրն ու բուն հաղորդումները ինտերնետի առկայությամբ ցանկացած վայրում, օրվա ցանկացած պահի:

Компания Ucom преподнесла новогодний сюрприз одному из своих первых абонентов и запустила приложение мобильного телевидения Mediaroom
13/12/2016
В преддверии Нового года представители компании Ucom посетили семью Армана Степанняна, который является одним из первых абонентов предложения Triple Play, и на подарочном планшете запустили приложение мобильного телевидения Mediaroom. Специальное приложение Mediaroom на сегодняшний день является одной из самых востребованных дополнительных услуг и одним из самых инновативных решений для абонентов IPTV компании Ucom. Оно является важной частью услуг, предоставляемых в рамках подписки U!TV, и позволяет смотреть тысячи телевизионных программ и фильмов непосредственно с экрана смартфона или планшета.
«В преддверии Нового года мы решили неожиданным образом посетить и преподнести приятный подарок одному из наших дорогих абонентов, который одним из первых подключился к предложению Triple Play от компании Ucom. В этом подарочном планшете уже загружено приложение Mediaroom, которое позволяет насладиться телевизионным контентом самых интересных и самых любимых телеканалов в сетке U!TV и с экрана мобильного устройства, вне зависимости от местоположения», - отметил директор по маркетингу и коммуникациям компании Ucom Тигран Сафарян.
«Мы запустили это приложение еще в США, а сейчас мы рады, что с сегодняшнего дня уже и проживающие в Армении наши абоненты U!TV смогут объединить свои мобильные устройства и домашний телевизор и в любое время дня, в любом месте просмотреть все долгожданные и важные программы, фильмы, сериалы, мультфильмы, футбольные матчи и многое другое», - отметил коммерческий директор компании Ucom Арам Барсегян.
Отметим, что для того, чтобы воспользоваться приложением Mediaroom, необходимо быть абонентом U!TV, посредством телевизора войти в раздел «Дополнительных услуг», получить 9-значный код, ввести его в специалное окно, открывшееся на экране мобильного устройства, объединить телевизионное и мобильное устройства, затем непосредственно с экрана смартфона или планшета насладиться лучшим телевизионным контентом.
Приложение Mediaroom позволяет управлять всеми телевизионными устройствами в доме, совершать манипуляции посредством виртуального пульта управления непосредственно с экрана мобильного устройства, использовать двухдневную возможность услуги Catch-Up, просматривать электронную программу телепередач и сами передачи в любом месте с доступом в интернет, в любое время суток.