ԴիջիԹեք 2017-ի պլատինե հովանավոր Ucom-ը ներկայացավ մի շարք նորարարություններով
13-րդ ԴիջիԹեք ցուցահանդեսի պլատինե հովանավոր Ucom ընկերությունը ցուցադրել և զանգվածային շուկայի համար հասանելի է դարձրել այն բոլոր նորարարական առաջարկները, որոնց նախագծային տարբերակները ներկայացրել էր նախորդ տարվա տեխնոլոգիական ցուցահանդեսին: Դրանք են U!Pay վիրտուալ դրամապանակը, MediaRoom շարժական հեռուստատեսությունը, U!Cloud ամպային լուծումները և այլն: Այս տարի Ucom-ը հանդես է եկել հեղափոխական «Ունիվերսալ Պլյուս» առաջարկով՝ իր բաժանորդներին ընձեռելով բացառիկ հնարավորություն մեկ SIM-քարտում համատեղելու երկու հեռախոսահամար՝ հայկական և ռուսական. հայկական համարը` Հայաստանում օգտագործելու համար, ռուսականը՝ Ռուսաստանում: Ընկերության գլխավոր տնօրենի խոսքով՝ նմանօրինակ առաջարկների աշխարհագրությունն ընդլայնվելու է՝ Ucom-ին դարձնելով իրապես համահայկական օպերատոր:
Ավելին, աշխարհում ինտերնետի արագությունը չափագրող ամենահայտնի Ookla իռլանդական ընկերությունն իր Speedtest հավելվածի միջոցով հավաքագրել և վերլուծել է 2017 թվականին Հայաստանում շարժական ինտերնետից օգտվողների արագության չափման արդյունքները: Այդ արդյունքների հիման վրա Ookla-ն Ucom ընկերությանն է շնորհել «Հայաստանում ամենաարագ շարժական ցանց 2017» մրցանակը, ինչի մասին այսօր՝ DigiTec 2017-ի բացմանը հայտարարեց Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
«2016-2017թթ. ընթացքում շարժական կապի ծածկույթի ընդլայնման ու արդիականացման նպատակով Ucom ընկերությունը նոր կայաններ է գործարկել ոչ միայն մայրաքաղաքում, այլև Հայաստանի տարբեր մարզերում: Այսօր գոհունակությամբ ու հպարտությամբ փաստում ենք, որ Ucom-ի 4G+ ցանցը ոչ միայն ամենաընդարձակն է Հայաստանի տարածքում, այլև ամենաարագը: Նման արդյունքների մասին միջազգային հեղինակավոր ընկերության կողմից տեղեկանալը կարևոր է ու պարտավորեցնող մեր ողջ թիմի համար», - նշեց Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն՝ Հայկ Եսայանը:

Ucom Introduced a Number of Innovations as Platinum Sponsor of DigiTec 2017
Ucom, the platinum sponsor of the 13th DigiTec Expo, has demonstrated and made available to the mass market all the innovative offers, the projects of which were displayed during the last year’s technology expo. Among them there are U!Pay virtual wallet, MediaRoom mobile television, U!Cloud solutions, and etc. This year Ucom launched its revolutionary “Universal Plus” offer, giving its customers an exclusive opportunity to combine 2 numbers, Armenian and Russian, in 1 SIM card, the Armenian number for use in Armenia and the Russian one in Russia. According to the Director General of Ucom, the geography of such offers will be expanded, thus making Ucom truly a pan-Armenian operator.
Moreover, Irish Ookla, the world’s most famous leading company in internet testing and metrics, has collected and analyzed the results of mobile internet speed measurements conducted in Armenia in 2017. Based on those results, Ookla awarded the “Fastest Mobile Network in Armenia 2017” prize to Ucom. This news has been communicated by Ucom’s Director General Hayk Yesayan today, at the opening ceremony of DigiTec 2017.
“With the aim to extend and upgrade its mobile network coverage, Ucom has deployed new mobile stations not only in Yerevan, but also in the regions throughout 2016-2017. Today we can state with satisfaction and pride that Ucom 4G+ network is not only the largest network in Armenia, but also the fastest. Learning about these results from a reputable international company is both important and obligatory to our entire team”, - noted Hayk Yesayan, Director General at Ucom.