TV5 Monde-ը մեկ տարով հասանելի է Ucom ցանցի բոլոր հեռուստադիտողներին
Փետրվարի 1-ից Ucom ընկերության բոլոր բաժանորդները հնարավորություն են ստանում մեկ տարի շարունակ դիտելու ֆրանսալեզու «TV5 Monde» հեռուստաալիքի հաղորդումները: Այս հնարավորությունն ընձեռվում է 2018թ. Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության XVII-րդ գագաթաժողովն Հայաստանում անցկացնելու կապակցությամբ և ֆրանկոֆոնիայի միջազգային օրերի շրջանակում Ucom-ի բաժանորդներին ֆրանսալեզու հեռուստաբովանդակությանը հաղորդակից դարձնելու նպատակով:
Հավելենք, որ համաշխարհային ճանաչում ունեցող «TV5 Monde» հեռուստաալիքը ֆրանսերենով խոսող, կարդացող, մտածող ու այն պարզապես սիրողների համար է: Եթերը հագեցած է մուլտֆիլմերով, կանանց դերին և նշանակությանը, քաղաքականությանը, պատմությանը, եղանակին նվիրված հաղորդումներով:

Телеканал TV5 Monde доступен всем телезрителям сети Ucom в течение года
С 1 февраля все абоненты Ucom получат возможность смотреть программы франкоязычного телеканала «TV5 Monde» в течение одного года. Данная возможность предоставляется в преддверии проведения в Армении XVII Саммита Международной организации франкофонии с целью приобщения абонентов Ucom к франкоязычному телеконтенту в рамках международных дней франкофонии.
Добавим, что всемирно известный телеканал «TV5 Monde» предназначен для тех, кто говорит по-французски, читает, думает и просто любит этот язык. Эфир насыщен мультфильмами, программами, которые посвященны роли и значению женщин, политике, истории, а также метеорологическими сводками.