Ucom-ի բաժանորդների համար 43 երկրներում կգործի 15 դրամ/ՄԲ ռոմինգի հատուկ սակագինը
Այսօրվանից Ucom շարժական կապի բաժանորդները 43 երկրներ մեկնելիս կօգտվեն շարժական ինտերնետի հատուկ՝ 15 դրամ/ՄԲ սակագնից։ Մասնավորապես հիմնական զբոսաշրջային ուղղություններով՝ Վրաստանում, Եգիպտոսում, Հունաստանում, Կիպրոսում, Իտալիայում, Իսպանիայում, Ֆրանսիայում, Ռուսաստանում, ԱՄՆ-ում իրենց ամառային հանգիստը պլանավորած բաժանորդները մինչև սեպտեմբերի 20-ը կարող են վայելել մտերիմների հետ մշտապես կապի մեջ մնալու այս հրաշալի հնարավորությունը։
«Ucom-ի շարժական կապի բաժանորդները կարող են անհոգ լինել իրենց ամառային հանգիստը պլանավորելիս, քանի որ զարգացող ОТТ-լուծումների դարաշրջանում մենք հասկանում ենք ռոմինգում մատչելի ինտերնետ ունենալու անհրաժեշտությունը։ 43 երկրներում գործող Ucom-ի գործընկեր-օպերատորների աջակցությամբ կարողացել ենք այնպիսի լուծում առաջարկել, ինչի արդյունքում մեր բաժանորդները չեն ունենա աստղաբաշխական թվերով հաշիվ։ Մատչելի ռոմինգն արդեն իրականություն է, պարզապես ակտիվացրեք այն մեկնելուց առաջ՝ հավաքելով *121#», - նշեց Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հավելենք, որ 15 դրամ/ՄԲ սակագինը գործում է 43 երկրներում Ucom-ի գործընկեր-օպերատորների ցանցին միանալու պարագայում։ Օպերատորների և երկրների ամբողջական ցանկը հասանելի է https://www.ucom.am կայքում։

Для абонентов Ucom в 43 странах будет действовать специальный тариф роуминга в 15 драмов/МБ
С сегодняшнего дня при посещении 43 стран абоненты мобильной связи Ucom смогут воспользоваться специальным тарифом в 15 драмов за МБ в роуминге. В частности, абоненты, спланировавшие свой летний отдых по основным туристическим направлениям, т.е. в Грузии, Египте, Греции, на Кипре, в Италии, Испании, во Франции, в России и США смогут насладиться отличной возможностью постоянно оставаться на связи со своими близкими вплоть до 20 сентября.
«Абоненты мобильной связи от Ucom могут спокойно планировать свой летний отдых, поскольку в эпоху развивающихся OTT-решений мы понимаем необходимость иметь доступный интернет в роуминге. При содействии операторов-партнеров компании Ucom мы смогли предложить такое решение, в результате которого у наших абонентов не будет астрономических счетов. Доступный роуминг уже реальность, просто необходимо активировать его перед отбытием, набрав *121#», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Добавим, что тариф в 15 драмов/МБ действует в 43 странах, при подключении к сети операторов-партнеров компании Ucom. Полный список операторов и стран можно найти на сайте https://www.ucom.am.