Ավելի հզոր Wi-Fi Ucom-ի ֆիքսված կապի բաժանորդների համար
Ucom-ի ֆիքսված ինտերնետի՝ U!Net-ի այն բաժանորդները, ովքեր ցանկանում են օգտվել ավելի հզոր Wi-Fi կապից տանը, գրասենյակում, ամառանոցում և այլուր, արդեն ունեն այդ հնարավորությունը։ Ամսական ընդամենը 1500 դրամով այն բաժանորդները, ովքեր կմիանան Premium Wi-Fi ծառայությանը, ձեռք կբերեն Ամերիկյան Calix ընկերության նորագույն GigaCenter կամ Ubiquiti ընկերության UniFi AP Long Range մոդեմներից մեկը։ Մոդեմներից մեկն ապահովում է մինչև 2,5 անգամ ավելի հզոր Wi-Fi և ավելի արդյունավետ ծածկույթ, միաժամանակ հնարավորություն ընձեռելով միացնել ինտերնետին ավելի մեծ քանակությամբ սարքեր, մյուսն ապահովում է ավելի մեծ շառավղով ծածկույթ։
«Calix-ի այս նորագույն մոդեմն, օրինակ, օժտված է կրիչների ագրեգացման հնարավորությամբ, որը Wi-Fi ցանցին թույլ է տալիս աշխատել ոչ միայն 2,4 ԳՀց հաճախականության վրա, որտեղ անլար ազդանշանն առավել խոցելի է ու խոտանների ենթակա, այլ նաև 5,8 ԳՀց հաճախականության վրա, որն անհամեմատ պակաս ծանրաբեռնված է, արդյունավետ է և կարող է մինչև 600 Մբ/վրկ արագությամբ ինտերնետ տրամադրել թվով ավելի շատ սարքերի։ Այն բաժանորդներին, ովքեր ունեն մեծ տարածքի վրա Wi-Fi ծածկույթ ապահովելու անհրաժեշտություն, առաջարկում ենք Unifi AP Long Range մոդելը», - նշեց Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հավելենք, որ կրիչների ագրեգացման տեխնոլոգիան Հայաստանում առաջին անգամ ներդրվեց 2 տարի առաջ, երբ Ucom-ը գործարկեց շարժական 4G+ ցանցը։ Դրա շնորհիվ ծառայությունը մատուցվում է առավել սահուն ու որակյալ կերպով։

Ucom’s fixed services subscribers, namely the U!Net ones, who want to benefit from a more powerful Wi-Fi in their homes, offices, summerhouses, or elsewhere, now have that opportunity. Only at 1500 AMD per month, all those subscribers joining the Premium Wi-Fi service will get either the newest GigaCenter modem by American Calix or UniFi AP Long Range by Ubiquiti. One of the modems provides up to 2.5 times more powerful Wi-Fi and more efficient coverage, while allowing to connect more devices to the internet, and the other one provides a larger radius of coverage.
“This newest Calix modem, for example, has the possibility of carrier aggregation, enabling Wi-Fi to work not only at 2.4 GHz, where the wireless signal is most vulnerable and subject to defects, but also at frequency of 5.8 GHz, which is incomparably less loaded, more efficient, and can provide internet at the speed of up to 600 mbps to more devices. We suggest the customers, wishing to solve the Wi-Fi coverage problem in a large area, the UniFi AP Long Range model”, noted Hayk Yesayan, the Co-Founder and Director General at Ucom.
Let us remind, that the carrier aggregation technology was first introduced in Armenia 2 years ago when Ucom launched the 4G+ mobile network. Due to this, the service is provided in a smoother and quality manner.