Ավելի հզոր Wi-Fi Ucom-ի ֆիքսված կապի բաժանորդների համար
Ucom-ի ֆիքսված ինտերնետի՝ U!Net-ի այն բաժանորդները, ովքեր ցանկանում են օգտվել ավելի հզոր Wi-Fi կապից տանը, գրասենյակում, ամառանոցում և այլուր, արդեն ունեն այդ հնարավորությունը։ Ամսական ընդամենը 1500 դրամով այն բաժանորդները, ովքեր կմիանան Premium Wi-Fi ծառայությանը, ձեռք կբերեն Ամերիկյան Calix ընկերության նորագույն GigaCenter կամ Ubiquiti ընկերության UniFi AP Long Range մոդեմներից մեկը։ Մոդեմներից մեկն ապահովում է մինչև 2,5 անգամ ավելի հզոր Wi-Fi և ավելի արդյունավետ ծածկույթ, միաժամանակ հնարավորություն ընձեռելով միացնել ինտերնետին ավելի մեծ քանակությամբ սարքեր, մյուսն ապահովում է ավելի մեծ շառավղով ծածկույթ։
«Calix-ի այս նորագույն մոդեմն, օրինակ, օժտված է կրիչների ագրեգացման հնարավորությամբ, որը Wi-Fi ցանցին թույլ է տալիս աշխատել ոչ միայն 2,4 ԳՀց հաճախականության վրա, որտեղ անլար ազդանշանն առավել խոցելի է ու խոտանների ենթակա, այլ նաև 5,8 ԳՀց հաճախականության վրա, որն անհամեմատ պակաս ծանրաբեռնված է, արդյունավետ է և կարող է մինչև 600 Մբ/վրկ արագությամբ ինտերնետ տրամադրել թվով ավելի շատ սարքերի։ Այն բաժանորդներին, ովքեր ունեն մեծ տարածքի վրա Wi-Fi ծածկույթ ապահովելու անհրաժեշտություն, առաջարկում ենք Unifi AP Long Range մոդելը», - նշեց Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հավելենք, որ կրիչների ագրեգացման տեխնոլոգիան Հայաստանում առաջին անգամ ներդրվեց 2 տարի առաջ, երբ Ucom-ը գործարկեց շարժական 4G+ ցանցը։ Դրա շնորհիվ ծառայությունը մատուցվում է առավել սահուն ու որակյալ կերպով։

Более мощный Wi-Fi для абонентов фиксированной связи от Ucom
Те абоненты фиксированного интернета от Ucom, то есть абоненты U!Net, которые желают воспользоваться улучшенным Wi-Fi у себя дома, в офисе, на даче и где угодно, теперь имеют данную возможность. Всего за 1500 драмов в месяц любой абонент, подключившийся к услуге Premium Wi-Fi, приобретет либо новейший модем GigaCenter от американской компании Calix, либо UniFi AP Long Range от компании Ubiquiti. Один из модемов обеспечивает до 2,5 раз еще более мощный Wi-Fi и более эффективное покрытие, одновременно позволяя подключить к интернету еще большее количество устройств. А второй модем обеспечивает еще больший радиус покрытия сети Wi-Fi.
«Этот новейший модем от Calix имеет возможность аггрегации носителей, что позволяет сети Wi-Fi работать не только на частоте 2,4 ГГц, где беспроводной сигнал более подвержен помехам и сбоям, но и на частоте 5,8 ГГц, которая менее нагружена, более эффективна и может обеспечивать интернетом большее количество устройств со скоростью до 600 Мб/сек. Тем абонентам, которые должны решить задачу покрытия для более широкой площади, мы предлагаем модель Unifi AP Long Range», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Добавим, что впервые в Армении технология аггрегации носителей была внедрена 2 года назад, когда компания Ucom задействовала мобильную сеть 4G+. Благодаря этой технологии качество предоставления услуг значительно улучшено.