Ucom-ը կտրամադրի մինչև 2 անգամ շատ ինտերնետ Ucom Ունիվերսալ և Ունիվերսալ Պլյուսի բաժանորդներին
Այսուհետ Ucom Ունիվերսալ և Ucom Ունիվերսալ Պլյուս ծառայությունների բաժանորդները յուրաքանչյուր ամիս կստանան մինչև 2 անգամ շատ ինտերնետ: Մասնավորապես՝ Ունիվերսալ 2900 սակագնային պլանի բաժանորդները կստանան 3 ԳԲ նախկին 2 ԳԲ-ի փոխարեն, Ունիվերսալ 5500-ի բաժանորդները՝ 10 ԳԲ նախկին 5 ԳԲ-ի, Ունիվերսալ 8000-ի բաժանորդները՝ 20 ԳԲ նախկին 10 ԳԲ-ի, իսկ Ունիվերսալ 12500 սակագնային պլանի բաժանորդները կստանան 30 ԳԲ շարժական ինտերնետ նախկին 15 ԳԲ-ի փոխարեն։
«Ucom-ի բաժանորդների շրջանում շարժական ինտերնետի սպառման ծավալն ավելացել է։ Բնական է, որ մեր կողմից առաջարկվող սակագնային պլանները նույնպես պետք է փոփոխության ենթարկվեին հօգուտ բաժանորդների։ Ավելին, մենք ոչ միայն ավելացրել ենք տրամադրվող գիգաբայթերի ծավալը, այլև ընձեռել ենք Ucom շարժական ցանցի ներսում անսահմանափակ զանգելու հնարավորությունն Ունիվերսալ և Ունիվերսալ Պլյուս ծառայության սակագնային պլաններում ներառված րոպեներն սպառելուց հետո», - մանրամասնեց Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հիշեցնենք, որ Ucom ընկերության շարժական ինտերնետն ամենաարագն է Հայաստանում, իսկ 4G+ ցանցն իր հնարավորություններով, ըստ Ericsson ընկերության հետազոտության՝ աշխարհի լավագույնների թվում է։

Ucom предоставит до 2 раз больше интернета абонентам Ucom Универсал и Универсал Плюс
Отныне абоненты услуг Ucom Универсал и Ucom Универсал Плюс ежемесячно будут получать до 2-х раз больше интернета. В частности, абоненты тарифного плана Универсал 2900 получат 3 ГБ вместо прежних 2 ГБ, абоненты Универсал 5500 - 10 ГБ вместо прежних 5 ГБ, абоненты Универсал 8000 - 20 ГБ вместо прежних 10 ГБ, а абоненты тарифного плана Универсал 12500 получат 30 мобильного интернета вместо прежних 15 ГБ.
«Объем потребления мобильного интернета среди абонентов Ucom вырос. Естественно, что мы должны были внести коррективы в предлагаемые нашей компанией тарифные планы в пользу абонентов. Более того, мы не только увеличили количество предоставляемых гигабайтов, но и ввели возможность безлимитно звонить внутри мобильной сети Ucom для абонентов услуг Универсал и Универсал Плюс по исчерпании минут, которые включены в их тарифные планы», - сказал соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Напомним, что мобильный интернет компании Ucom является самым быстрым в Армении, а возможности сети 4G+, согласно исследованиям компании Ericsson, являются одними из лучших в мире.