Հայտնի են #UcomRoaming առցանց մրցույթի հաղթողները
Այսօր ամփոփվեցին 2018 թվականի հուլիս-օգոստոս ամիսներին Instagram-ում կայացած #UcomRoaming առցանց մրցույթի արդյունքները: Ընտրվեցին ամենահետաքրքիր, ամենաստեղծագործ 3 լուսանկարները, որոնք հեղինակների կողմից տեղադրվել են Instagram-ի իրենց բաց էջերում, ստացել են նվազագույնը 50 հավանում, տարածվել են օգտատերերի Story-ներում՝ նշելով @ucom_official էջը, իսկ մրցութային նկարի նկարագրական մասում կիրառվել են #UcomArmenia #UcomRoaming հեշթեգերը։
Գլխավոր մրցանակը՝ 64 ԳԲ ներքին հիշողությամբ iPhone 8-ն ստացավ Լևոն Համբարձումյանը Վանաձորից, ով քարերի հսկայածավալ համադրությամբ սարի վրա հավաքել է որոշակի բարձրությունից տեսանելի Ucom բառը՝ կադրում ցուցադրելով հայաստանյան բնության ներդաշնակ տեսարաններից մեկը։
Երկրորդ տեղի մրցանակակիր Ջուլիետա Հարությունյանն Արտաշատից ստացավ 150 ԳԲ ինտերնետ 6 ամիս վավերականության ժամկետով։ Իսկ երրորդ տեղում է Լորետա Մանուկյանը Երևանից, ով ստացավ 50 ԳԲ ինտերնետ 6 ամիս վավերականության ժամկետով։
«Ընդհանուր առմամբ մրցույթի ընթացքում #UcomRoaming հեշթեգը կիրառել են Instagram-ի 541 օգտատերեր: Թեև մրցույթի պայմաններով նախատեսված չէր, մենք որոշեցինք 10 ԳԲ շարժական ինտերնետի փաթեթ նվիրել բոլոր մասնակիցներին: Իսկ այն մասնակիցներն, ովքեր Ucom-ի բաժանորդ չեն, կստանան հեռախոսահամար՝ Հայաստանի ամենաարագ շարժական 4G+ ցանցում 10 ԳԲ շարժական ինտերնետի փաթեթը վայելելու համար», - նշեց Ucom ընկերության մարկետինգի և հաղորդակցության տնօրեն Տիգրան Սաֆարյանը։
Հիշեցնենք, որ մասնակիցները պետք է աշխատավայրում, հանգստի ժամանակ կամ ցանկացած վայրում գրեին «Ucom» արտահայտությունը որևէ կերպ, օրինակ՝ ավազի վրա, մրգերով, մատիտներով և այլն, այնուհետև հրապարակեին լուսանկարն՝ Instagram-ի առցանց մրցույթի կանոնների համաձայն:

Известны победители онлайн-конкурса #UcomRoaming
Сегодня были подведены результаты онлайн-конкурса #UcomRoaming, проведенного в Instagram в июле-августе 2018 года. Были отобраны 3 самые интересные, самые креативные фотографии, авторы которых опубликовали их на своих открытых страницах в Instagram, получили не менее 50 лайков, распространили их в Stories, отметив страницу @ucom_official, а в описательной части фотографий использовали хэштеги #UcomArmenia и #UcomRoaming.
Главный приз: iPhone 8 с 64 ГБ внутренней памяти получил Левон Амбарцумян из Ванадзора, который при объемном сочетании камней выложил слово “Ucom”, читаемое с определенной высоты, показав в кадре один из самых гармоничных армянских пейзажей.
Обладательница 2 места Джульетта Арутюнян из Арташата получила 150 ГБ мобильного интернета сроком на 6 месяцев. На 3 месте оказалась Лоретта Манукян из Еревана, получившая 50 ГБ мобильного интернета сроком на 6 месяцев.
“В общей сложности подписчики в Instagram-е использовали хэштег #UcomRoaming 541 раз. Хотя это не было предусмотрено правилами конкурса, мы решили подарить по 10 ГБ мобильного интернета абсолютно всем участникам конкурса. Участники, не являющиеся абонентами Ucom, получат номера телефонов, чтобы воспользоваться пакетом интернета в 10 ГБ в самой быстрой мобильной сети 4G+ в Армении”, - отметил директор по маркетингу и коммуникациям компании Ucom Тигран Сафарян.
Напомним, что участники должны были написать слово “Ucom” на работе, во время отдыха или где бы то ни было, каким бы то ни было способом, например: на песке, фруктами, карандашами и т.п., а затем опубликовать фотографию в соответствии с условиями онлайн-конкурса в Instagram.