Հայտնի են #UcomRoaming առցանց մրցույթի հաղթողները
Այսօր ամփոփվեցին 2018 թվականի հուլիս-օգոստոս ամիսներին Instagram-ում կայացած #UcomRoaming առցանց մրցույթի արդյունքները: Ընտրվեցին ամենահետաքրքիր, ամենաստեղծագործ 3 լուսանկարները, որոնք հեղինակների կողմից տեղադրվել են Instagram-ի իրենց բաց էջերում, ստացել են նվազագույնը 50 հավանում, տարածվել են օգտատերերի Story-ներում՝ նշելով @ucom_official էջը, իսկ մրցութային նկարի նկարագրական մասում կիրառվել են #UcomArmenia #UcomRoaming հեշթեգերը։
Գլխավոր մրցանակը՝ 64 ԳԲ ներքին հիշողությամբ iPhone 8-ն ստացավ Լևոն Համբարձումյանը Վանաձորից, ով քարերի հսկայածավալ համադրությամբ սարի վրա հավաքել է որոշակի բարձրությունից տեսանելի Ucom բառը՝ կադրում ցուցադրելով հայաստանյան բնության ներդաշնակ տեսարաններից մեկը։
Երկրորդ տեղի մրցանակակիր Ջուլիետա Հարությունյանն Արտաշատից ստացավ 150 ԳԲ ինտերնետ 6 ամիս վավերականության ժամկետով։ Իսկ երրորդ տեղում է Լորետա Մանուկյանը Երևանից, ով ստացավ 50 ԳԲ ինտերնետ 6 ամիս վավերականության ժամկետով։
«Ընդհանուր առմամբ մրցույթի ընթացքում #UcomRoaming հեշթեգը կիրառել են Instagram-ի 541 օգտատերեր: Թեև մրցույթի պայմաններով նախատեսված չէր, մենք որոշեցինք 10 ԳԲ շարժական ինտերնետի փաթեթ նվիրել բոլոր մասնակիցներին: Իսկ այն մասնակիցներն, ովքեր Ucom-ի բաժանորդ չեն, կստանան հեռախոսահամար՝ Հայաստանի ամենաարագ շարժական 4G+ ցանցում 10 ԳԲ շարժական ինտերնետի փաթեթը վայելելու համար», - նշեց Ucom ընկերության մարկետինգի և հաղորդակցության տնօրեն Տիգրան Սաֆարյանը։
Հիշեցնենք, որ մասնակիցները պետք է աշխատավայրում, հանգստի ժամանակ կամ ցանկացած վայրում գրեին «Ucom» արտահայտությունը որևէ կերպ, օրինակ՝ ավազի վրա, մրգերով, մատիտներով և այլն, այնուհետև հրապարակեին լուսանկարն՝ Instagram-ի առցանց մրցույթի կանոնների համաձայն:

#UcomRoaming Online Contest Winners Are Known
Today, the results of the #UcomRoaming Instagram contest that was held online in July-August 2018, have been summed up. The selected three most interesting, most creative photographs, which were posted on the open Instagram profiles of their authors and have received at least 50 likes, were shared by the users in their Stories by mentioning the @ucom_official page and using the #UcomArmenia and #UcomRoaming hashtags in the descriptive part of the post.
The 1st prize – iPhone 8 with 64GB of internal memory space went to Levon Hambardzumyan from Vanadzor, who has assembled the word “Ucom” from a huge amount of stones on a hill, by showing one of the most harmonious scenes of the Armenian nature.
The 2nd prize winner Julietta Harutyunyan from Artashat received 150GB bundle of high-speed mobile internet to be used during 6 months. The 3rd prize went to Loretta Manukyan from Yerevan: she has received 50 GB bundle of high-speed mobile internet to be consumed during 6 months.
“Overall, #UcomRoaming hashtag was used by 541 Instagram users. Though it was not stipulated by the terms of the contest, we decided to donate 10GB bundle of mobile internet to all participants. The ones, which are not yet Ucom subscribers, will get a phone number to enjoy this 10GB mobile internet bundle in the fastest Armenian 4G+ mobile network”, said Tigran Safaryan, the Marketing and Communications Director at Ucom.
Let us remind that participants should have written “Ucom” while at work, on vacation, or any other place in any way, e.g. on the sand, with fruits, pencils, etc., and then they should have published their photos in accordance with the Instagram online contest rules.