Ucom-ը հանդես եկավ «uKid` մանկական խելացի ժամացույց» նորարարական առաջարկով
Նոր ուսումնական տարվա սկզբին Ucom ընկերությունը հանդես եկավ «uKid` մանկական խելացի ժամացույց» նորարարական առաջարկով։ Հայալեզու uKid-ն առաջարկում է կյանքի կոչել «Ազատ երեխա, անհոգ ծնողներ» կարգախոսը։ Այն նախատեսված է 4-12 տարեկան երեխաներ ունեցող ծնողների համար, ովքեր այսուհետ հնարավորություն ունեն մշտապես կապի մեջ լինելու իրենց զավակների հետ, ուղարկել ծանուցումներ և հաղորդագրություններ, նաև ցանկացած ժամանակ հստակ իմանալ երեխաների գտնվելու վայրը։ Ծնողները կկարողանան նաև օրվա պլանի վերաբերյալ հիշեցումներ ուղարկել երեխային, ինչպես նաև հետևել նրանց քայլերի հաշվարկին։
uKid մանկական հեռախոս-ժամացույցը հնարավոր է ձեռք բերել uKid սակագնային պլանին 12 ամսով միանալու դեպքում՝ վճարելով 20 000 դրամ կանխավճար, այնուհետև 12 ամսվա ընթացքում ամսական 2500 դրամ սարքի համար և 2000 դրամ՝ սակագնային պլանի: Բաժանորդագրության 12 ամիսը լրանալուց հետո բաժանորդը կվճարի միայն uKid սակագնային պլանի 2000 դրամ ամսավճարը: Նշյալ սակագնային պլանի շրջանակներում ամսական ընդամենը 2000 դրամով երեխան կստանա անսահմանափակ րոպեներ և անսահմանափակ SMS-ներ Ucom շարժական ցանցի ներսում, նաև 1 ԳԲ ինտերնետ՝ խելացի հեռախոսի մի շարք գործառույթներից օգտվելու համար։ Իսկ ծնողը կկարողանա ներբեռնել և տեղադրել uKid հավելվածն iOS կամ Android համակարգով աշխատող իր սմարթֆոնում, ամեն րոպե տեղեկանալ երեխայի գտնվելու վայրի մասին, զանգել նրան կամ ուղարկել կարճ տեքստային հաղորդագրություններ, ստանալ ծանուցումներ, երբ երեխան ծնողի կողմից նախապես սահմանված ապահով գոտուց դուրս է գալիս, ակտիվացրել է արտակարգ ռեժիմը կամ էլ արտակարգ իրավիճակում է հայտնվել։
«Որպես նորարարական հայկական ընկերություն Ucom-ը հասկանում է, որ մինչ այսօր տեղական շուկան խիստ սահմանափակ և ոչ համալիր լուծման տարբերակներ է առաջարկել իրենց երեխաների համար անհանգստացող բոլոր ծնողների համար։ Հայաստանում առկա տարբերակները հայալեզու չեն, աշխատում են հիմնականում 2G ցանցում, հավելվածները թերություններով են, ինտերնետ-կապի կարգավորումը կարող է ժամեր պահանջել։ Իսկ uKid-ը պարզապես մանկական խելացի ժամացույց ու հավելված չէ, այն մեսրոպատառ հայերենը հասկացող կարևորագույն գործիք է, որը թույլ է տալիս ծնողներին և երեխաներին մշտապես կապի մեջ մնալ առավել անվտանգ, ապահով և հուսալի լուծման շնորհիվ։ Ավելին՝ սարքավորումները սերտիֆիկացված են եվրոպական շուկայի համար, տոքսիկ չեն, ժամացույցի ճառագայթումն ավելի քիչ է, քան հեռախոսներինը», - նշեց Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

Компания Ucom запустила инновационное предложение «Детские умные часы-телефон uKid»
В начале учебного года компания Ucom запустила инновационное предложение «Детские умные часы-телефон uKid». Армяноязычный uKid предлагает воплотить в жизнь слоган «Свободный ребенок, беззаботные родители». Он рассчитан на родителей детей от 4 до 12 лет, которые отныне имеют возможность всегда быть на связи со своими детьми, отправлять им уведомления и короткие сообщения, а также в любой момент четко узнавать местоположение своих детей. Родители также смогут отправлять напоминания о распорядке дня своего ребенка, следить за данными шагомера.
Детские телефон-часы uKid можно приобрести, подписавшись на тарифный план UKid на 12 месяцев, при этом заплатив предоплату в 20 000 драмов, а затем ежемесячно в течение 12 месяцев выплачивая по 2500 драмов за устройство и 2000 драмов за тарифный план. По истечении срока подписки в 12 месяцев абоненты будут платить только ежемесячную плату тарифного плана uKid, составляющую 2000 драмов. В рамках указанного тарифного плана ребенок будет получать неограниченное количество минут и SMS-сообщений в мобильной сети Ucom, а также 1 ГБ мобильного интернета для того, чтобы воспользоваться рядом функций умных часов-телефона. Родитель же сможет скачать и установить приложение uKid на устройстве iOS или Android, каждую минуту знать местоположение своего ребенка, звонить ему или отправлять текстовые сообщения, получать уведомления, когда ребенок выходит из зоны безопасности, либо активировал чрезвычайный режим или оказался в чрезвычайной ситуации.
«Как инновационная армянская компания Ucom понимает, что до сих пор местный рынок предлагал крайне ограниченные и некомплексные решения для всех родителей, которые беспокоятся о своих детях. Имеющиеся на армянском рынке варианты не доступны на армянском языке, работают в основном в сети 2G, приложения имеют множество недочетов, настройка интернет-связи может длиться часами. А uKid – это не просто детские умные часы-телефон и приложение, это важнейший инструмент, понимающий армянский язык, который позволяет родителям и детям всегда оставаться на связи благодаря более безопасному и надежному решению. Кроме того, оборудование сертифицировано для европейского рынка, не токсично, электромагнитное излучение намного меньше, чем у телефонов», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.