Ucom-ը հանդես եկավ «uKid` մանկական խելացի ժամացույց» նորարարական առաջարկով
Նոր ուսումնական տարվա սկզբին Ucom ընկերությունը հանդես եկավ «uKid` մանկական խելացի ժամացույց» նորարարական առաջարկով։ Հայալեզու uKid-ն առաջարկում է կյանքի կոչել «Ազատ երեխա, անհոգ ծնողներ» կարգախոսը։ Այն նախատեսված է 4-12 տարեկան երեխաներ ունեցող ծնողների համար, ովքեր այսուհետ հնարավորություն ունեն մշտապես կապի մեջ լինելու իրենց զավակների հետ, ուղարկել ծանուցումներ և հաղորդագրություններ, նաև ցանկացած ժամանակ հստակ իմանալ երեխաների գտնվելու վայրը։ Ծնողները կկարողանան նաև օրվա պլանի վերաբերյալ հիշեցումներ ուղարկել երեխային, ինչպես նաև հետևել նրանց քայլերի հաշվարկին։
uKid մանկական հեռախոս-ժամացույցը հնարավոր է ձեռք բերել uKid սակագնային պլանին 12 ամսով միանալու դեպքում՝ վճարելով 20 000 դրամ կանխավճար, այնուհետև 12 ամսվա ընթացքում ամսական 2500 դրամ սարքի համար և 2000 դրամ՝ սակագնային պլանի: Բաժանորդագրության 12 ամիսը լրանալուց հետո բաժանորդը կվճարի միայն uKid սակագնային պլանի 2000 դրամ ամսավճարը: Նշյալ սակագնային պլանի շրջանակներում ամսական ընդամենը 2000 դրամով երեխան կստանա անսահմանափակ րոպեներ և անսահմանափակ SMS-ներ Ucom շարժական ցանցի ներսում, նաև 1 ԳԲ ինտերնետ՝ խելացի հեռախոսի մի շարք գործառույթներից օգտվելու համար։ Իսկ ծնողը կկարողանա ներբեռնել և տեղադրել uKid հավելվածն iOS կամ Android համակարգով աշխատող իր սմարթֆոնում, ամեն րոպե տեղեկանալ երեխայի գտնվելու վայրի մասին, զանգել նրան կամ ուղարկել կարճ տեքստային հաղորդագրություններ, ստանալ ծանուցումներ, երբ երեխան ծնողի կողմից նախապես սահմանված ապահով գոտուց դուրս է գալիս, ակտիվացրել է արտակարգ ռեժիմը կամ էլ արտակարգ իրավիճակում է հայտնվել։
«Որպես նորարարական հայկական ընկերություն Ucom-ը հասկանում է, որ մինչ այսօր տեղական շուկան խիստ սահմանափակ և ոչ համալիր լուծման տարբերակներ է առաջարկել իրենց երեխաների համար անհանգստացող բոլոր ծնողների համար։ Հայաստանում առկա տարբերակները հայալեզու չեն, աշխատում են հիմնականում 2G ցանցում, հավելվածները թերություններով են, ինտերնետ-կապի կարգավորումը կարող է ժամեր պահանջել։ Իսկ uKid-ը պարզապես մանկական խելացի ժամացույց ու հավելված չէ, այն մեսրոպատառ հայերենը հասկացող կարևորագույն գործիք է, որը թույլ է տալիս ծնողներին և երեխաներին մշտապես կապի մեջ մնալ առավել անվտանգ, ապահով և հուսալի լուծման շնորհիվ։ Ավելին՝ սարքավորումները սերտիֆիկացված են եվրոպական շուկայի համար, տոքսիկ չեն, ժամացույցի ճառագայթումն ավելի քիչ է, քան հեռախոսներինը», - նշեց Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

At the start of the new academic year, Ucom came up with an innovative offer of “uKid: smartwatch and phone for kids”. uKid, which is operating in Armenian, suggests to follow the “Free child, carefree parents” slogan. It is targeting parents of children aged 4 to 12, who from now on have the opportunity to always stay in touch with their children, send notifications and messages, and clearly know the child’s location at any time. The parents will also be able to send reminders about the daily schedule to their children, as well as count their steps.
The customers will be able to acquire the device by subscribing to the uKid tariff plan for 12 months and paying 20 000 AMD as an advance payment, and then pay the device fee of 2500 AMD and tariff plan monthly fee of 2000 AMD during the period of 12 months. Upon the expiry of the commitment period, they will only pay the uKid tariff plan monthly fee of 2000 AMD. Within the framework of the mentioned tariff plan the child will receive unlimited minutes and unlimited SMSes within Ucom mobile network, as well as 1GB of mobile internet to benefit from a range of the smartwatch functions. The parent will be able to download and install uKid application in their iOS or Android devices, learn the location of their child at any time, call him/her or send short text messages, receive notifications, when the child leaves the safety zone, activates the SOS regime or is in an emergency situation.
“As an innovative Armenian company Ucom acknowledges that so far the local market has offered very limited and non-complex solutions to all parents worrying for their children. The solutions offered in Armenia are not even in Armenian, they mostly work in 2G network, the applications have a lot of bugs, and the configuration of the internet connection may take hours. While uKid is not just a kids’ smartwatch or an app, it’s an essential tool understanding the Armenian language, which enables parents and their kids to always stay connected due to the safe, secure and reliable solution. Moreover, the devices are certified for the European market, those are non-toxic, the radiation is less than that of the phones’,” said Hayk Yesayan, the Co-Founder and Director General at Ucom.