Ucom-ի բաժանորդները կվայելեն 5 դրամ/ՄԲ ռոմինգի առավել մատչելի սակագինը Ռուսաստանում
Ucom ընկերության շարժական կապի այն բաժանորդները, ովքեր մինչև 2019թ․ հունվարի 31-ը գործնական, տուրիստական կամ անձնական նպատակով մեկնելու են Ռուսաստան, կվճարեն ռոմինգի անհավանական՝ 5 դրամ/ՄԲ սակագինը նախկին 15 դրամ/ՄԲ-ի փոխարեն։
Պարզապես Հայաստանից մեկնելուց առաջ անհրաժեշտ է ակտիվացնել Ucom ռոմինգ ծառայությունը՝ հավաքելով *121# և Ռուսաստանի Դաշնություն ժամանելուն պես միանալ ՄեգաՖոնի ցանցին։
«Մեր ընկերությունն արտերկրի գործընկերների հետ բանակցելիս ջանք ու եռանդ չի խնայում Ucom շարժական կապի բաժանորդներին յուրաքանչյուր տարի առավել գրավիչ պայմաններ առաջարկելու համար: Լավ է, երբ ռոմինգում հնարավոր է ոչ միայն մտերիմների հետ անընդհատ կապի մեջ մնալ, այլև ամսվա վերջում ընկալելի հաշիվ ունենալ», - նշեց Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

Ucom Subscribers to Enjoy a More Affordable Roaming Rate of 5 AMD/MB When in Russia
Those Ucom mobile service subscribers, who till January 31, 2019 are going to have a business, tourist or personal trip to Russia, will pay an unbelievable roaming rate of 5 AMD/MB instead of the previous 15 AMD/MB.
It is simply required to activate the Ucom Roaming service before departure from Armenia, by dialing *121#, and connect to MegaFon network upon arrival to Russian Federation.
«Our company does its best to offer more attractive terms to the mobile subscribers of Ucom. It is good, that in roaming it is possible not only to always stay in touch with your close ones, but to have an acceptable bill at the end of the month», said Hayk Yesayan, Co-Founder and Director General at Ucom.