Ucom-ի բաժանորդները կշարունակեն օգտվել ռոումինգի 15Դ/ՄԲ մատչելի սակագնից Վրաստանում և ևս 41 երկրում
Ռոումինգում գտնվելիս Ucom-ի բաժանորդները կշարունակեն օգտվել ինտերնետի մատչելի սակագնից մինչև 2019թ․ հունվարի 31-ը։ Մասնավորապես՝ շարժական կապի բաժանորդներն ընդամենը 15 դրամ/ՄԲ սակագնով կարող են կապի մեջ մնալ իրենց մտերիմների հետ Եգիպտոսում, Հունաստանում, Իսպանիայում, Իտալիայում, Վրաստանում և ևս 37 երկրում ճամփորդելիս:
«Ավելին՝ Վրաստանում ռոումինգի ժամանակ Ucom-ի բաժանորդները կարող են միանալ Magticom կամ Geocell օպերատորներին, ակտիվացնել 100 ՄԲ ինտերնետ փաթեթը 1200 դրամով, 300 ՄԲ փաթեթը 3000 դրամով և 1 ԳԲ ծավալով փաթեթն ընդամենը 8000 դրամով», - նշեց Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հավելենք, որ բոլոր փաթեթների վավերականության ժամկետը 30 օր է։ Պարզապես Հայաստանից մեկնելուց առաջ անհրաժեշտ է հավաքել *121#, ակտիվացնել ռոմինգի ծառայությունը և ընտրել հարմար տարբերակը:

Ucom Customers to Keep on Benefiting from 15 AMD/MB Roaming Rate in Georgia and 41 More Countries
When in roaming, Ucom customers will keep on benefiting from an affordable internet rate till January 31, 2019. In particular, the mobile service subscribers can stay in touch with their close ones at the rate of 15 AMD/MB when traveling to Egypt, Greece, Spain, Italy, Georgia and 37 more countries.
«Moreover, Ucom customers can join Magticom or Geocell operators when roaming in Georgia, activate the internet bundle of 100 MB at the rate of 1200 AMD, the bundle of 300 MB at the rate of 3000 AMD and 1GB bundle for 8000 AMD only», said Hayk Yesayan, the Co-Founder and Director General at Ucom.
Let us add, that the validity of all bundles is 30 days. It is just required to dial *121# upon departure from Armenia, activate the roaming service and choose the most preferable variant.