Ucom-ը հանդես է եկել uTV Box հեռուստատեսային առաջարկով
Ucom-ը հանդես է եկել ОТТ հեռուստատեսության uTV Box Մարզային և uTV Box բոլորի համար նախատեսված առաջարկով, որի շրջանակներում Հայաստանի այն մարզերի կամ այլ բնակավայրերի բնակիչները, ովքեր չունեն Ucom-ի ֆիքսված ինտերնետի հասանելիություն, կարող են այնուամենայնիվ վայելել Ucom-ի ցանցի հեռուստատեսային ալիքները։ Մասնավորապես՝ Հայաստանի մարզերի բնակիչները, բաժանորդագրվելով uTV Box Մարզային ծառայությանը 12 ամսով, կարող են դիտել 70 ալիք ընդամենը 2700 դրամ ամսավճարի դիմաց: Ծառայությունից օգտվելու համար սարքը տրամադրվում է առանց որևէ վճարի և այն կարելի է ինքնուրույն տեղադրել:
«Բաժանորդները կունենան երկու օրվա Catch-Up-ի հնարավորություն և կկարողանան օգտվել uTV Box ծառայությունից, եթե օգտագործման վայրում առկա է առնվազն 3 Մբ/վրկ արագությամբ ինտերնետ։ Ավելին, Ucom-ի ֆիքսված ինտերնետի առկա և նոր բաժանորդները կարող են միանալ uTV Box-ին՝ տանը երկրորդ հեռուստացույցի խնդիրը հեշտությամբ ու մատչելի կերպով լուծելու համար», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Բոլոր այն հեռուստադիտողները, ովքեր կցանկական օգտվել uTV Box-ից երկրորդ հեռուստացույց ունենալու համար, կամ էլ եթե բնակվում են Երևանում, սակայն չունեն Ucom-ի ֆիքսված կապի հնարավորություն, կարող են բաժանորդագրվել uTV Box ծառայությանը 12 ամսով և ամսական ընդամենը 4000 դրամով վայելել 82 հեռուստաալիք։ Հավելենք, որ տվյալ դեպքում բաժանորդները հնարավորություն կունենան կառավարելու եթերը և դիտելու Արմենիա Պրեմիում մասնագիտացված հեռուստաալիքները:

В Ucom действует телевизионное предложение uTV Box
Компания Ucom выступила с предложением OTT-телевидения uTV Box Региональный и uTV Box для всех, в рамках которого жители тех регионов или поселений Армении, которые не имеют доступа к фиксированному интернету от Ucom, тем не менее смогут насладиться просмотром телеканалов телевизионной сети Ucom. В частности, жители регионов Армении, подписавшись на uTV Box Региональный на 12 месяцев, смогут просматривать 70 телеканалов всего за 2700 в месяц. Для того, чтобы воспользоваться услугой, абонентам без какой бы то ни было оплаты предоставляется устройство, которое они смогут установить самостоятельно.
«У абонентов будет возможность двухдневного Catch-Up-а, а также они смогут воспользоваться услугой uTV Box, если в месте использования есть доступ к интернету с минимальной скоростью в 3 Мб/сек. Кроме того, текущие и новые абоненты фиксированного интернета от Ucom могут подключиться к uTV Box, чтобы легко и доступно решить проблему второго телевизора в доме», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Все те телезрители, которые захотят воспользоваться услугой uTV Box для того, чтобы иметь второй телевизор, или же если проживают в Ереване, но не имеют возможности фиксированной связи от Ucom, смогут подключиться к услуге uTV Box на 12 месяцев и ежемесячно всего за 4000 драмов насладиться просмотром 82 телеканалов. Добавим, что в данном случае абоненты смогут управлять эфиром и смотреть специализированные телеканалы Армения Премиум.