Ucom-ը գործարկեց uMediaroom շարժական հեռուստատեսության հավելվածի վճարովի տարբերակը
Այսօր Ucom ընկերությունը գործարկեց uMediaRoom շարժական հեռուստատեսության հավելվածի վճարովի՝ 3․0 տարբերակը iOS և Android օպերացիոն համակարգերով աշխատող սմարթֆոնների համար: Այսուհետ iOS/Android սմարթֆոն ունեցող ցանկացած օգտատեր հնարավորություն ունի ալիքների բաժանորդագրություն գնելու անմիջապես uMediaroom հավելվածից։ Գործարքն առայժմ իրականացվում է միայն Հայաստանում՝ ներհավելվածային գնումների սխեմայով (in-app purchases):
Նշենք, որ Android կամ iOS օպերացիոն համակարգերով աշխատող սմարթֆոնների օգտատերերը, ներբեռնելով uMediaroom հավելվածը Google Play Store-ից կամ App Store-ից, կվայելեն 80-ից ավելի բարձրորակ ալիքների հեռուստաբովանդակությունը, Catch-up հնարավորության շնորհիվ բաց չեն թողնի մինչև 2 օր առաջ հեռարձակված հաղորդումները, կկարողանան ստեղծել նախընտրելի ալիքների ցանկ և հիշեցումներ տեղադրել սիրելի հաղորդումների համար։ 3․0 թարմացման ընթացքում իրականացվել են նաև iPhone X/Xs-ի հետ համատեղելիության բարելավումներ։
«Առաջարկվող Basic (20 ալիք), Standard (55 ալիք) և Premium (83 ալիք) սակագնային պլաններից որևէ մեկին բաժանորդագրվելու համար անհրաժեշտ է բացել հավելվածը, սեղմել «Գրանցվել» կոճակը, իսկ այնուհետև՝ «Ստեղծել հաշիվ» կոճակը: Հավելվածում հաշիվը հաջողությամբ գրանցելուց հետո միայն հնարավոր կլինի ձեռք բերել որևէ սակագնային պլան, որը ցանկացած ժամանակ կարելի է փոխարինել ավելի բարձր կամ ցածր ամսավճարով», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

Today, Ucom has launched the paid 3.0 version of the uMediaroom mobile TV application for iOS and Android smartphones. From now on, anyone with an iOS/ Android smartphone will be able to purchase a subscription to TV-channels right from the uMediaroom app. The transaction is currently being performed in Armenia only via in-app purchases scheme.
Let us note, that by downloading the uMediaroom app from Google Play Store or App Store, the Android or iOS smartphone users will enjoy the TV-content of more than 80 quality TV-channels, due to Catch-up function they will not miss any program broadcast up to 2 days ago, they will be able to create their own list of favorite TV-channels and set reminders for the favorite TV-programs. 3.0 update also includes improvements on iPhone X/Xs compatibility.
«To subscribe to one of the offered tariff plans, namely Basic (20 TV-channels), Standard (55 TV-channels) or Premium (83 TV-channels), one needs to open the app and tap “Sign up”, then tap “Create Account”. After successfull registration of an account in the app, one will be able to purchase a tariff plan, which can be upgraded or downgraded at any time», said Hayk Yesayan, the Co-Founder and Director General at Ucom.
Let us remind, that the application can be downloaded both from the App Store via goo.gl/HxqjHT link and Google Play via goo.gl/ZofBxU link.