Ucom-ը գործարկեց uMediaroom շարժական հեռուստատեսության հավելվածի վճարովի տարբերակը
Այսօր Ucom ընկերությունը գործարկեց uMediaRoom շարժական հեռուստատեսության հավելվածի վճարովի՝ 3․0 տարբերակը iOS և Android օպերացիոն համակարգերով աշխատող սմարթֆոնների համար: Այսուհետ iOS/Android սմարթֆոն ունեցող ցանկացած օգտատեր հնարավորություն ունի ալիքների բաժանորդագրություն գնելու անմիջապես uMediaroom հավելվածից։ Գործարքն առայժմ իրականացվում է միայն Հայաստանում՝ ներհավելվածային գնումների սխեմայով (in-app purchases):
Նշենք, որ Android կամ iOS օպերացիոն համակարգերով աշխատող սմարթֆոնների օգտատերերը, ներբեռնելով uMediaroom հավելվածը Google Play Store-ից կամ App Store-ից, կվայելեն 80-ից ավելի բարձրորակ ալիքների հեռուստաբովանդակությունը, Catch-up հնարավորության շնորհիվ բաց չեն թողնի մինչև 2 օր առաջ հեռարձակված հաղորդումները, կկարողանան ստեղծել նախընտրելի ալիքների ցանկ և հիշեցումներ տեղադրել սիրելի հաղորդումների համար։ 3․0 թարմացման ընթացքում իրականացվել են նաև iPhone X/Xs-ի հետ համատեղելիության բարելավումներ։
«Առաջարկվող Basic (20 ալիք), Standard (55 ալիք) և Premium (83 ալիք) սակագնային պլաններից որևէ մեկին բաժանորդագրվելու համար անհրաժեշտ է բացել հավելվածը, սեղմել «Գրանցվել» կոճակը, իսկ այնուհետև՝ «Ստեղծել հաշիվ» կոճակը: Հավելվածում հաշիվը հաջողությամբ գրանցելուց հետո միայն հնարավոր կլինի ձեռք բերել որևէ սակագնային պլան, որը ցանկացած ժամանակ կարելի է փոխարինել ավելի բարձր կամ ցածր ամսավճարով», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

Ucom запустила платную версию мобильного приложения для просмотра ТВ uMediaroom
Сегодня компания Ucom запустила платную версию 3.0 мобильного приложения для просмотра ТВ uMediaroom на смартфонах, работающих посредством операционных систем iOS и Android. Отныне любой пользователь смартфонов iOS/Android сможет приобрести подписку непосредственно через приложение uMediaroom. Транзакция в настоящее время осуществляется только в Армении по схеме покупок внутри самого приложения (in-app purchases).
Отметим, что пользователи смартфонов iOS или Android, скачав приложение uMediaroom из Google Play Store или App Store, насладятся телевизионным контентом свыше 80 высококачественных телеканалов, благодаря функции Catch-up не пропустят ни единой программы 2-дневной давности, смогут создать список предпочитаемых телеканалов и установить напоминания для любимых телепрограмм. В обновленной версии 3.0 также улучшена совместимость с iPhone X/Xs.
«Чтобы подписаться на какой-либо из предлагаемых тарифных планов: Basic (20 телеканалов), Standard (55 телеканалов) или Premium (83 телеканала), необходимо открыть приложение, нажать на кнопку «Подписаться», затем на кнопку «Создать аккаунт». Только после успешной регистрации аккаунта в приложении можно будет приобрести какой бы то ни было тарифный план, который в любой момент можно будет заменить на более высокий или низкий», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.