Ucom-ն առաջարկում է ինտերնետ սկսած 6.4 Դ/ՄԲ 50-ից ավելի երկրում ճամփորդելիս
Ucom ընկերությունը հանդես է եկել գրավիչ առաջարկով 50-ից ավելի երկրում ճամփորդող իր շարժական կապի բաժանորդների համար, ովքեր կարող են օգտվել ռոմինգում մատչելի ինտերնետ փաթեթներից։ Ucom շարժական կապի այն բաժանորդները, ովքեր այս ամառ մեկնում են հանգստանալու Եվրոպա, մասնավորապես՝ Հունաստան, Կիպրոս, Իտալիա, Իսպանիա, Ֆրանսիա կամ այլ հայտնի ծովափնյա երկրներ, ինչպիսիք են Վրաստանը, Եգիպտոսը կամ ԱՄԷ-ն, կարող են ակտիվացնել «Ինտերնետ ռոմինգում» փաթեթներից մեկը և վայելել ռոմինգի ավելի մատչելի սակագինն սկսած 6․4 դրամից 1 ՄԲ համար։
«Մտերիմների հետ մշտապես կապի մեջ մնալու համար Ucom շարժական կապի բաժանորդները կարող են ակտիվացնել 100 ՄԲ ծավալով փաթեթը՝ հավաքելով *121*10# հրահանգը և վճարելով 1200 դրամ։ 300 ՄԲ ծավալով ինտերնետի փաթեթն ակտիվացնելու համար բաժանորդները պետք է հավաքեն *121*11#, վճարելով 3000 դրամ։ Իսկ 1 ԳԲ ծավալով փաթեթն ակտիվանում է *121*12# կոդը հավաքելիս 6500 դրամ վճարի դիմաց նախկին 8000-ի փոխարեն։ Փաթեթները վավեր են 30 օրվա ընթացքում», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Պարզապես Հայաստանից մեկնելուց առաջ բաժանորդները պետք է հավաքեն *121# կոդը, ակտիվացնեն ռոմինգ ծառայությունը և, հետևելով հրահանգներին, ընտրեն առաջարկվող փաթեթներից մեկը։ Իսկ եթե ռոմինգ ծառայությունն արդեն ակտիվ է, ընդամենը պետք է հավաքել համապատասխան փաթեթի ակտիվացման կոդը:

Ucom предлагает интернет от 6.4 драмов/ МБ при путешествии в более чем 50 странах
Компания Ucom выступила с привлекательным предложением для путешествующих в более чем 50 странах своих абонентов мобильной связи, которые могут воспользоваться доступными пакетами интернета в роуминге. Те абоненты мобильной связи Ucom, которые путешествуют этим летом, чтобы отдохнуть в Европе, а в частности, в Греции, на Кипре, в Италии, Испании, во Франции или других популярных прибрежных странах, таких как Грузия, Египет или ОАЭ, могут активировать один из пакетов «Интернет в роуминге» и насладиться более доступным тарифом роуминга от 6.4 драмов за 1 МБ.
«Чтобы всегда оставаться на связи с близкими, абоненты мобильной связи Ucom могут активировать пакет интернета в 100 МБ, набрав команду *121*10# и заплатив 1200 драмов. А для активации пакета интернета объемом в 300 МБ абоненты должны набрать *121*11#, заплатив при этом 3000 драмов. Пакет же объемом в 1 ГБ активируется при наборе кода *121*12# за 6500 драмов, вместо прежних 8000 драмов. Срок действия пакетов составляет 30 дней», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Просто перед отбытием из Армении абоненты должны набрать код *121#, активировать услугу роуминга и, следуя указаниям, выбрать один из предлагаемых пакетов. Если же услуга роуминга уже активирована, то нужно будет всего лишь набрать код активации соответствующего пакета.