Ucom-ը ներկայացել է ամառային առաջարկներով շարժական կապի իր բաժանորդների համար
Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը հանդես է եկել ճեպազրույցով և ներկայացրել է ընկերության շարժական կապի բաժանորդների համար նախատեսված ամառային առաջարկները։
Մասնավորապես, Ucom շարժական կապի Ունիվերսալ և Ունիվերսալ Պլյուս հետվճարային ծառայության սակագնային պլանների բաժանորդները հնարավորություն ունեն ավելացնելու շփման ջերմությունը՝ նույն ամսավճարի դիմաց ստանալով մինչև 45 ԳԲ շարժական ինտերնետ և մինչև 6000 րոպե դեպի տեղական բոլոր ցանցեր, Արցախ, ԱՄՆ և Կանադա զանգելու համար։ Նշենք, որ նշյալ սակագնային պլաններում ներառված րոպեների, կարճ հաղորդագրությունների և ինտերնետի ծավալն ավելացել է մինչև 2 անգամ։ Ի դեպ, Ունիվերսալ Պլյուս սակագնային պլանների բաժանորդները կարող են օգտագործել ներառված րոպեները նաև դեպի Ռուսաստանի բոլոր ցանցեր զանգելու համար։
Ավելին՝ Ucom Ունիվերսալի և Ունիվերսալ Պլյուսի ներկայիս ու նոր բաժանորդները, անվճար ակտիվացնելով uMediaroom հավելվածը, կարող են դիտել 55 բազմաժանր հեռուստաալիք Ucom-ի շարժական TV-ով անգամ տանից դուրս: Շարժական TV-ն ունի 2 օրվա Catch up հնարավորություն: Իսկ ամենակարևորը՝ հեռուստացույց նայելիս ինտերնետ ներառումներից ոչ մի մեգաբայթ չի սպառվի, իսկ ներառումներն սպառելուց հետո սպառված մեգաբայթերի համար գանձում չի կատարվի։
«Մենք նաև վերանայել ու կրկնապատկել ենք uԿանխավճարային ծառայությամբ տրամադրվող ինտերնետի ծավալը։ Ներկայումս u1000, u1500, u2000 և u3000 կանխավճարային սակագնային պլանների նոր և առկա բաժանորդներն ի լրումն Ucom շարժական կապի բոլոր բաժանորդներին անսահմանափակ զանգելու հնարավորությանը ունեն նաև գիգաբայթերի կրկնապատկված ծավալ։ Այսօր, երբ աշխարհն անցել է առցանց հաղորդակցմանը, մենք, որպես բաժանորդամետ հայկական ընկերություն, պարտավոր ենք վերանայել մեր բաժանորդներին տրամադրվող ինտերնետի ծավալը և առաջարկել լուծում՝ գին-որակ լավագույն համադրությամբ», - նշել է Ucom ընկերության համահիմանդիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Ի լրումն վերոնշյալի, Ucom շարժական կապի այն բաժանորդները, ովքեր այս ամառ մեկնում են հանգստանալու Եվրոպա, մասնավորապես՝ Հունաստան, Կիպրոս, Իտալիա, Իսպանիա, Ֆրանսիա կամ այլ հայտնի ծովափնյա երկրներ, ինչպիսիք են Վրաստանը, Եգիպտոսը կամ ԱՄԷ-ն, կարող են ակտիվացնել «Ինտերնետ ռոմինգում» փաթեթներից մեկը և վայելել ռոմինգի ավելի մատչելի սակագինն սկսած 6․4 դրամից 1 ՄԲ համար։ Պարզապես Հայաստանից մեկնելուց առաջ բաժանորդները պետք է հավաքեն *121# կոդը, ակտիվացնեն ռոմինգ ծառայությունը և, հետևելով հրահանգներին, ընտրեն առաջարկվող փաթեթներից մեկը։ Իսկ եթե ռոմինգ ծառայությունն արդեն ակտիվ է, ընդամենը պետք է հավաքել համապատասխան փաթեթի ակտիվացման կոդը:

Ucom представила летние предложения для своих абонентов мобильной связи
Соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян провел брифинг, на котором представил летние предложения для мобильных абонентов компании.
В частности, абоненты постоплатных тарифных планов Ucom Универсал и Универсал Плюс имеют возможность повысить градус общения, получая до 45 ГБ мобильного интернета и до 6000 минут для звонков во все местные сети, Арцах, США и Канаду за ту же ежемесячную плату. Отметим, что в указанных тарифных планах объем минут, SMS-сообщений и мегабайтов увеличился до 2 раз. При этом абоненты тарифных планов Универсал Плюс смогут использовать включенные минуты и для звонков во все сети России.
Кме того, текущие и новые абоненты тарифного плана Ucom Универсал и Универсал Плюс при бесплатной активации приложения uMediaroom смогут просматривать 55 многожанровых телеканалов посредством мобильного телевидения от Ucom, даже находясь вне дома. Мобильное телевидение будет иметь возможность 2-дневной функции Catch up. И что самое важное, при просмотре телевизионного контента не будут использоваться мегабайты из интернет-вложений, а по исчерпании вложений сумма за использованные во время просмотра мегабайты также не будет списываться со счета абонентов.
«Мы также пересмотрели и удвоили объем интернета, предоставляемый абонентам услуги uПредоплатный. Сейчас новые и текущие абоненты предоплатных тарифных планов u1000, u1500, u2000 и u3000 в дополнение к возможности безлимитно звонить всем мобильным абонентам Ucom будут иметь удвоенный объем интернета. Сегодня, когда мир перешел на онлайн-коммуникацию, мы как клиентоориентированная армянская компания обязаны были пересмотреть объем предоставляемого абонентам интернета и предложить решение с лучшим сочетанием цены и качества», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
В дополнение к вышеперечисленному, отметим, что те абоненты мобильной связи Ucom, которые путешествуют этим летом, чтобы отдохнуть в Европе, а в частности, в Греции, на Кипре, в Италии, Испании, во Франции или других популярных прибрежных странах, таких как Грузия, Египет или ОАЭ, могут активировать один из пакетов «Интернет в роуминге» и насладиться более доступным тарифом роуминга от 6.4 драмов за 1 МБ. Просто перед отбытием из Армении абоненты должны набрать код *121#, активировать услугу роуминга и, следуя указаниям, выбрать один из предлагаемых пакетов. Если же услуга роуминга уже активирована, то нужно будет всего лишь набрать код активации соответствующего пакета.