Փոփոխված գներ uTV-ի HD հեռուստաալիքների համար
Օգոստոսի 1-ից Ucom TV-ի HD հեռուստաալիքների գնացուցակում փոփոխություններ տեղի կունենան։ Մասնավորապես, Discovery Channel HD, Nat Geo Wild HD, National Geographic HD, ViP Megahit, ViP Premiere հեռուստաալիքներն ընտրելիս uTV բաժանորդները յուրաքանչյուր ամիս կվճարեն 450 դրամ նախկին 600 դրամի փոխարեն։ Setanta Sport HD և Setanta Sport Plus HD սպորտային հեռուստաալիքների ամսավճարը կլինի 300 դրամ նախկին 280 դրամի փոխարեն։
«Վստահ եմ, որ Ucom-ի HD որակով հեռուստաալիքները նախընտրող բոլոր կինոսերների, երաժշտասերների և արկածային տեսաբովանդակության սիրահարների համար այս գնային փոփոխությունն ուրախալի լուր է։ Ի դեպ, օգոստոսին պլանավորում ենք թարմացնել հեռուստաալիքների ցանկը՝ մեր բաժանորդներին առաջարկելով նոր ու որակյալ տեսաբովանդակություն», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հատկանշական է նաև, որ օգոստոսի 1-ից հեռուստատեսային շրջագայությունների սիրահարները կդիտեն Russian Travel Guide HD հեռուստաալիքը գրեթե կրկնակի նվազած՝ 180 դրամ ամսավճարով նախկին 350 դրամի փոխարեն։ Երաժշտասերները կվայելեն MTV Live HD-ն ամսական ընդամենը 220 դրամով նախկին 350 դրամի փոխարեն, իսկ ViP Comedy ալիքը նախընտրողները կդիտեն այն 220 դրամով նախկին 150 դրամի փոխարեն։

Изменены цены на HD телеканалы uTV
С 1 августа произойдут изменения в ценах HD телеканалов от Ucom TV. В частности, при выборе телеканалов Discovery Channel HD, Nat Geo Wild HD, National Geographic HD, ViP Megahit, ViP Premiere абоненты uTV ежемесячно будут платить 450 драмов вместо прежних 600 драмов. Ежемесячная плата за просмотр спортивных телеканалов Setanta Sport HD и Setanta Sport Plus HD составит 300 драмов вместо прежних 280 драмов.
«Уверен, что все киноманы, любители музыки и приключенческого контента, предпочитающие смотреть телевидение от Ucom в качестве HD, будут рады такому изменению в ценах. Кстати, в августе мы также планируем обновить список телеканалов, предлагая нашим абонентам новый и качественный телевизионный контент», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Нужно отметить также, что с 1 августа любители телепутешествий будут смотреть телеканал Russian Travel Guide HD по сниженной почти в два раза ежемесячной плате в 180 драмов вместо прежних 350 драмов. Меломаны насладятся просмотром и прослушиванием MTV Live HD всего за 220 драмов в месяц вместо прежних 350 драмов, а телезрители, предпочитающие канал ViP Comedy, будут смотреть его за 220 драмов в месяц вместо прежних 150 драмов.