uMix` մինչև 120 Մբ/վ ինտերնետ և մինչև 195 հեռուստաալիք տան համար․ Ucom-ը վերափոխում է ֆիքսված կապի ծառայությունները
27/11/2019
Այսօրվանից Ucom-ը ներկայանում է ֆիքսված ծառայությունների բոլորովին վերափոխված առաջարկով։ Հեռուստատեսային ծառայության բաժանորդները հնարավորություն կունենան ընտրություն կատարելու uTV S (39 հեռուստաալիք՝ ամսական ընդամենը 2500 դրամով), uTV M (124 հեռուստաալիք՝ ամսական ընդամենը 4000 դրամով) և uTV L (195 հեռուստաալիք՝ ամսական 9500 դրամ ամսավճարով) սակագնային պլանների միջև։
Բարձրորակ հեռուստատեսային արտադրանքը գնահատող uTV բաժանորդները ցանկության դեպքում հնարավորություն ունեն բաժանորդագրության մեջ հավելյալ վճարի դիմաց ներառել նաև 8 թեմատիկ փաթեթները՝ սպորտային, ֆիլմերի, մանկական, ուսուցողական, սերիալների, Պրեմիում HD, Viasat հեռուստաընտանիքի և մեծահասակների հեռուստաալիքներով։ Իսկ ամանորին ընդառաջ uTV M բաժանորդները կարող են առանց հավելյալ վճարի 1 թեմատիկ փաթեթ ընտրել:
Ֆիքսված ինտերնետի կայուն և բարձր արագությունը գնահատող uNet բաժանորդները կկարողանան ընտրել uNet XS (ամսական ընդամենը 6000 դրամի դիմաց՝ մինչև 18 Մբ/վ արագություն), uNet S (ամսական 7000 դրամի դիմաց՝ մինչև 36 Մբ/վ արագություն), uNet M (ամսական 8000 դրամով՝ մինչև 72 Մբ/վ արագություն), ինչպես նաև uNet L սակագնային պլանների միջև (յուրաքանչյուր ամիս 9500 դրամի դիմաց՝ մինչև 100 Մբ/վ արագություն)։ Իսկ ամանորին ընդառաջ բոլոր uNet բաժանորները որևէ սակագնային պլանի 12 ամսով միանալու դեպքում առանց հավելյալ վճարի կօգտվեն նաև Պրեմիում Wi-Fi ծառայությունից։
Ֆիքսված ինտերնետի, IP և շարժական հեռուստատեսության և ֆիքսված հեռախոսակապի համադրությամբ ամբողջական փաթեթներն այսուհետ ներկայացված կլինեն որպես uMix XS, uMix S, uMix M և uMix L սակագնային պլաններ։ uMix XS փաթեթով նախատեսվում է ամսական ընդամենը 9500 դրամի դիմաց բաժանորդներին տրամադրել 39 հեռուստաալիք և ինտերնետի՝ մինչև 36 Մբ/վ արագություն, ինչպես նաև ֆիքսված հեռախոսակապի 180 րոպե՝ տեղական ֆիքսված ցանցեր զանգելու համար։ 124 հեռուստաալիք, ինտերնետի՝ մինչև 18 Մբ/վ արագություն և 180 րոպե՝ տեղական ֆիքսված ցանցեր զանգելու համար ներառումներով առաջարկը հասանելի կլինի մարզերի բնակիչներին ընդամենը 9000 դրամ ամսավճարով։ Միանալով uMix S փաթեթին՝ ամսական ընդամենը 11 000 դրամով բաժանորդները կստանան 124 հեռուստաալիք, ինտերնետի՝ մինչև 72 Մբ/վ արագություն, ֆիքսված հեռախոսակապի 180 րոպե՝ տեղական ֆիքսված ցանցեր զանգելու համար, ինչպես նաև շարժական հեռուստատեսության uMediaroom հավելվածից օգտվելու հնարավորություն։ uMix M փաթեթի բանաձևն է՝ 181 ալիք, ինտերնետի՝ մինչև100 Մբ/վ արագություն + uMediaroom + տեղական ֆիքսված ցանցեր զանգելու 360 րոպե ամսական ընդամենը 15 000 դրամով։ Ի դեպ, բոլոր այն բաժանորդներն ովքեր կմիանան նշված uMix սակագնային պլաններից մեկին մինչև հունվարի 31-ը, առանց հավելյալ վճարի կստանան նաև Premium Wi-Fi ծառայությունից օգտվելու և ալիքների թեմատիկ փաթեթներից մեկն ընտրելու հնարավորությունը:
Եվ վերջապես, uMix L փաթեթին միացած բաժանորդները կստանան 195 ալիք, կօգտվեն ֆիքսված uNet ինտերնետից մինչև 120 Մբ/վ արագությամբ, կունենան 2-րդ հեռուստացույցը համակարգին միացնելու հնարավորություն։ Ինտերնետի ավելի մեծ թողունակություն և հասանելիության ավելի մեծ տարածքի անհրաժեշտության դեպքում կտրամադրվի Պրեմիում Wi-Fi ծառայությունը։ Ի հավելումն նշվածի՝ uMix L փաթեթին միացած բաժանորդները կստանան նաև շարժական հեռուստատեսության uMediaroom հավելվածից օգտվելու հնարավորություն և տեղական ֆիքսված ցանցեր զանգելու 360 րոպե։ Մինչև հունվարի 31-ը 12 ամսով միանալու դեպքում կտրամադրվի Պրեմիում Wi-Fi Plus ծառայությունն առանց հավելյալ վճարի։ Ու այս ամենն ամսական ընդամենը 20 000 դրամով։
«Ամանորին ընդառաջ Ucom-ը որպես հաճախորդամետ ընկերություն և ֆիքսված կապի շուկայի առաջատար՝ ներկայանում է ավելի պարզ ու ավելի մրցունակ առաջարկով։ Թե՛ IP-հեռուստատեսության uTV, թե՛ uNet ինտերնետի, և թե՛ uMix փաթեթների պարունակությունը շատ հեշտ կլինի պատկերացնել համապատասխանաբար XS, S, M, կամ L տառերին նայելով։ Պարզապես պետք է հստակ պատկերացնել, որ նույնիսկ ամենափոքր նեռառումներով փաթեթն ընտրելով՝ մեր բաժանորդները կունենան էլ ավելի շատ ինտերնետ և ալիքներ իրենց տանը», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

uMix: интернет до 120 Мб/сек и до 195 телеканалов для дома. Ucom преобразовывает услуги фиксированной связи
27/11/2019
С сегодняшнего дня Ucom представляет полностью пересмотренное предложение фиксированных услуг. Абоненты телевизионной услуги смогут выбрать из предлагаемых тарифных планов uTV S (39 телеканалов всего за 2500 драмов в месяц), uTV M (124 телеканалов всего за 4000 драмов в месяц) и uTV L (195 телеканалов всего за 9500 драмов ежемесячной платы).
Ценящие высококачественный телеконтент абоненты uTV при желании имеют возможность за дополнительную плату добавить в свою подписку также 8 тематических пакетов: со спортивными, детскими, обучающими телеканалами, телеканалами фильмов, сериалов, Премиум HD, телесемейства Viasat и с контентом для взрослых. А в преддверии Нового года абоненты uTV M смогут выбрать 1 тематический пакет без дополнительной платы.
Абоненты uNet, ценящие стабильную и высокую скорость фиксированного интернета, смогут выбрать один из тарифных планов: uNet XS (всего за 6000 драмов в месяц интернет со скоростью до 18 Мб/сек), uNet S (всего за 7000 драмов в месяц интернет со скоростью до 36 Мб/сек), uNet M (за 8000 драмов в месяц интернет со скоростью до 72 Мб/сек), а также тарифный план uNet L (ежемесячно за 9500 драмов интернет со скоростью до 100 Мб/сек). Ну а в преддверии Нового года все абоненты uNet при подключении к какому бы то ни было тарифному плану на 12 месяцев воспользуются услугой Премиум Wi-Fi без дополнительной платы.
Полные пакеты услуг, включающие фиксированный интернет, IP и мобильное телевидение, а также фиксированную телефонную связь, отныне будут представлены в виде тарифных планов uMix XS, uMix S, uMix M и uMix L. Абонентам пакета uMix XS ежемесячно предлагается всего за 9500 драмов в месяц получать 39 телеканалов и интернет со скоростью до 36 Мб/сек, а также 180 минут фиксированной телефонной связи для звонков в фиксированные местные сети. Предложение с 124 телеканалами, интернетом со скоростью до 18 Мб/сек и 180 минутами фиксированной телефонной связи для звонков в фиксированные местные сети будет доспутно жителям регионов всего за 9000 драмов ежемесячно. Подключившись к пакету uMix S, всего за 11 000 драмов в месяц абоненты получат 124 телеканала, интернет со скоростью до 72 Мб/сек, 180 минут фиксированной телефонной связи для звонков в фиксированные местные сети, а также возможность воспользоваться мобильным телевидением через приложение uMediaroom. Формулой пакета uMix M является: 181 телеканал, интернет со скоростью до 100 Мб/сек + uMediaroom + 360 минут фиксированной телефонной связи для звонков в фиксированные местные сети всего за 15 000 драмов в месяц. При этом, все те абоненты, которые подключатся к одному из тарифных планов uMix до 31 января, получат возможность воспользоваться услугой Премиум Wi-Fi и выбрать один из тематических пакетов с телеканалами без дополнительной платы.
И наконец, абоненты, подключившиеся к пакету uMix L, получат 195 телеканалов, воспользуются интернетом uNet со скоростью до 120 Мб/сек, смогут подключить 2-ой телевизор к системе. При необходимости в большей пропускной способности и широкополосном доступе к интернету будет предоставлена услуга Премиум Wi-Fi. В дополнение к сказанному, абоненты, подключившиеся к пакету uMix L, получат также возможность воспользоваться мобильным телевидением uMediaroom, а также 360 минут для звонков в местные фиксированные сети. До 31 января при подключении на 12 месяцев, будет предоставлена услуга Премиум Wi-Fi Plus без какой бы то ни было дополнительной платы. И все это – всего за 20 000 драмов в месяц.
«В преддверии Нового года Ucom как клиентоориентированная компания и лидер на рынке фиксированной связи, представляет более простое и конкурентноспособное предложение. Теперь содержимое пакетов, как IP-телевидения uTV, так и интернета uNet, а также пакетов uMix будет очень просто визуализировать, просто взглянув на соответствующие буквы XS, S, M, либо L. Просто нужно четко представить, что даже при выборе пакета с минимальными включениями, у наших абонентов будет еще больше интернета и телеканалов в доме», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.