Ucom-ի աշխատակիցը պարգևատրվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի «Համագործակցության համար» մեդալով
Օրերս Ucom ընկերության աշխատակից Ն․Հարությունյանը պարգևատրվել է Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի «Համագործակցության համար» մեդալով՝ դարձնելով Ucom-ը առաջին կորպորատիվ ընկերություն, որն արժանացել է գերատեսչական այդ բարձր պարգևի։
«Ucom ընկերության անունից ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել Ն․ Հարությունյանին աշխատանքային պարտավորությունների շրջանակում առաջացած մարտահրավերներն արհեստավարժ կերպով հաղթահարելու և արտաքին գործընկերների շրջանում Ucom-ի գործարար համբավը բարձր պահելու համար», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Սերգեյի Խաչատրյանը։
«Համագործակցության համար» մեդալով պարգևատրված Ն․ Հարությունյանը մասնագիտական օգնություն է ցուցաբերել ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների, մարդկանց թրաֆիքինգի, անչափահասների սեռական անձեռնմխելիության դեմ ուղղված և թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության հանցագործությունների քննության վարչություններին՝ կատարված հանցագործությունների ընթացքում էլեկտրոնային ապացույցների լիարժեք և օպերատիվ ստացման և բացահայտման գործունեության ապահովման ընթացքում, ունի ՀՀ ՔԿ հետ երկարամյա գործակցության փորձ ու զգալի ավանդ: Ն. Հարությունյանի կատարած աշխատանքը նշանակալի դեր է ունեցել վերջին շրջանում բազմադրվագ և հասարակական հնչեղություն ունեցող մի քանի քրեական գործերի բացահայտման համար:

Сотрудник компании Ucom награжден медалью Следственного комитета РА «За сотрудничество»
На днях сотрудник компании Ucom Н. Арутюнян была награждена медалью Следственного Комитета Республики Армения «За сотрудничество», что сделало Ucom первой корпоративной организацией, получившей эту высокую ведомственную награду.
«От имени компании Ucom я бы хотел поблагодарить Н. Арутюнян за профессионализм, проявленный в разрешении вызовов в рамках служебных обязанностей, а также за поддержку высокой деловой репутации компании Ucom среди внешних партнеров», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Сергеевич Хачатрян.
Награжденный сотрудник Н. Арутюнян оказала профессиональную помощь Главному управлению по расследованию особо тяжких преступлений Следственного комитета РА при расследовании киберпреступлений и преступлений в сфере высоких технологий, а также управлениям по расследованию преступлений в сфере торговли людьми, против половой неприкосновенности несовершеннолетних и незаконного оборота наркотических средств - при обеспечении полного и оперативного получения электронных доказательств в процессе раскрытия совершенных преступлений, имеет многолетний опыт сотрудничества со Следственным комитетом РА и значительный вклад в раскрытие киберпреступлений. Проделанная Н. Арутюнян работа имела значимую роль в раскрытии нескольких многоэпизодных и уголовных дел недавнего времени, имевших широкий общественный резонанс.