Ucom-ը հանդես է եկել «Ողջու՜յն, ամառ» առաջարկով և «Յուհու» մանկական ամսագրով
Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ Ucom-ը հանդես է եկել նոր՝ «Ողջու՜յն, ամառ» առաջարկով:
«Ողջու՜յն, ամառ»-ի շրջանակում մինչև հունիսի 30-ը ներառյալ, uKid մանկական հեռախոս-ժամացույցը հնարավոր է ձեռք բերել ընդամենը 19900 դրամով նախկին 24900 դրամի փոխարեն: Այս հատուկ առաջարկից օգտվելու դեպքում մանկական հեռախոս-ժամացույցը կարելի է գնել՝ վճարելով 4900 կանխավճար նախկին 6900 դրամի փոխարեն, և 12 ամիս շարունակ յուրաքանչյուր ամիս uKid խելացի ժամացույցի համար վճարել ընդամենը 1250 դրամ նախկին 1500 դրամի փոխարեն։
uKid մանկական խելացի հեռախոս-ժամացույցն աշխատում է հատուկ՝ uKid սակագնային պլանով։ Այս սակագնային պլանին միանալիս ամսական ընդամենը 2000 դրամի դիմաց երեխան ամեն ամիս կունենա 5000 րոպե Ucom շարժական ցանցի ներսում խոսելու համար, 1 ԳԲ շարժական ինտերնետ և անսահմանափակ SMS-ներ Ucom շարժական ցանցի ներսում ուղարկելու հնարավորություն։
Հիշեցնենք, որ uKid խելացի ժամացույցների շնորհիվ ծնողները կարող են միշտ տեղյակ լինել իրենց երեխաների գտնվելու վայրի մասին, սահմանել անվտանգ գոտիներ նրանց համար, իսկ հատուկ SOS կոճակն արտակարգ իրավիճակների ժամանակ թույլ կտա երեխային օգնության դիմել ծնողին:
Այս ամենով Ucom-ի հունիսմեկյան անակնկալները չեն սահմանափակվում: «Երևան» ամսագրի հետ համատեղ Ucom-ն ստեղծել է «Յուհու» մանկական ինտերակտիվ պարբերականը, որը նախատեսված է 7-12 տարեկան երեխաների համար։ «Յուհու»-ի յուրաքանչյուր էջին կա կարդալու, սովորելու, մտապահելու և ստեղծագործելու համար նախատեսված ուսուցողական նյութ։
«Ամրոցների մասին պատմող էջին, օրինակ, երեխաները ոչ միայն կտեսնեն, թե ինչպես կարելի է դրանք նկարել կամ պատրաստել ձեռքի տակ եղած ամենապարզ նյութերից, այլև կծանոթանան Հայաստանի տարածքում երբևէ կառուցված ամրոցների քարտեզին։ Տիեզերքի մասին պատմող էջում ամենաուշադիրները կգտնեն Իլոն Մասքի Tesla Roadster-ը, ամենափոքրերը կներկեն հատուկ իրենց համար բաց թողնված հատվածները, իսկ ամենախելացիները կծանոթանան հայկական նոր կոմիքսի հերոսների հետ, ովքեր ժամանակակից ինժեներական լաբորատորիայից ինչ-ինչ արկածների արդյունքում հայտնվում են մ․թ․ա․ 8-րդ դարում», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը:
Հավելենք, որ հունիսի 1-ին Ucom-ի մարզային ու կենտրոնական սպասարկման սրահներ այցելած երեխաներն ստացել են պատկերազարդ «Յուհու» ամսագրի իրենց օրինակները:

Ucom запустила предложение «Здравствуй, лето» и представила детский журнал «U!hoo»
В рамках предложения «Здравствуй, лето» по 30 июня включительно детские умные телефон-часы uKid можно будет приобрести всего за 19 900 драмов вместо прежних 24 900 драмов. Воспользовавшись данным специальным предложением, детские умные часы можно будет купить по предоплате в 4900 драмов вместо прежних 6900 драмов, а затем 12 месяцев подряд за умные часы uKid нужно будет ежемесячно выплачивать всего 1250 драмов вместо прежних 1500 драмов.
Детские умные телефон-часы uKid работают со специальным тарифным планом uKid. При подключении к этому тарифному плану всего за 2000 драмов в месяц ребенок будет получать 5000 минут в месяц на звонки внутри мобильной сети Ucom, 1 ГБ мобильного интернета и безлимитные SMS-сообщения для отправки внутри мобильной сети Ucom.
Напомним, что благодаря умным часам uKid родители всегда будут знать о местонахождении своих детей, смогут устанавливать для них зоны безопасности, а специальная кнопка SOS позволит ребенку позвонить родителю в экстренной ситуации.
При этом сюрпризы от Ucom к 1 июня не ограничиваются.
Совместно с журналом «Ереван» компания Ucom создала детское интерактивное издание «U!hoo», предназначенное для детей от 7 до 12 лет. На каждой странице «U!hoo» можно найти познавательные материалы для чтения, изучения, запоминания и творчества.
«К примеру, на странице о замках, дети не только увидят, как их нарисовать или изготовить из самых простых подручных материалов, но и ознакомятся с картой замков, когда-либо построенных на территории Армении. На странице о космосе самые внимательные читатели найдут Tesla Roadster Илона Маска, самые маленькие раскрасят части рисунка, оставленные незакрашенными специально для них, а самые умные познакомятся с героями нового армянского комикса, очутившимися из современной инженерной лаборатории в 8 веке до нашей эры в результате каких-то приключений»,- отметил генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян.
Добавим, что 1 июня дети, посетившие региональные и столичные центры обслуживания абонентов Ucom, получили свои экземпляры иллюстрированного журнала «U!hoo».