Ucom-ի Level Up փաթեթներով բաժանորդներն ունեն անսահմանափակ մուտք TikTok, Spotify, Coursera
Օրերս Ucom ընկերության կողմից ներկայացված ձայնային ծառայության Level Up սակագնային պլանները հնարավորություն են տալիս բաժանորդներին անսահմանափակ օգտվելու 25-ից ավելի ամենահայտնի հավելվածներից: Ներկայացնենք դրանցից 3-ը՝ կրթական, ժամանանցային և երաժշտական ուղղվածության:
Coursera
Միջազգային ասպարեզում առցանց դասընթացների համար նախատեսված հայտնի ամերիկյան Coursera հավելվածում հասանելի են գիտելիքի տարբեր ոլորտներին վերաբերող բազմահազար նյութեր: Այս ծրագրի ստեղծողները գործակցում են միջազգային ճանաչում ու բարձր որակավորում ունեցող ավելի քան 200 ԲՈՒՀ-երի հետ: Դրանցից է Կոլումբիայի համալսարանը, Դյուքի համալսարանը, Ստենֆորդի համալսարանը, Մոսկվայի ֆիզիկայի և տեխնոլոգիայի ինստիտուտը և այլն:
Դասընթացների տևողությունը 4-12 շաբաթ է։ Դրանք ներկայացված են շաբաթական 1-2 ժամ տևողությամբ տեսադասախոսությունների ձևաչափով և ներառում են առաջադրանքներ, վարժություններ, երբեմն նաև՝ ավարտական նախագիծ կամ քննություն: Այս հարթակի օգտատերերը հնարավորություն ունեն մասնակցելու իրենց հետաքրքրող մասնագիտությանը վերաբերող դասընթացների, շփվելու այլ ԲՈՒՀ-երի ուսաողների հետ, նաև հանձնելու քննություններ՝ ստանալով որակավորման վկայականներ և դիպլոմներ:
«Ժամանակակից աշխարհում մարդիկ աշխատում են առավելագույնս արդյունավետ օգտագործել օրվա 24 ժամերը։ Ucom-ում մենք հաշվի ենք առել բազմաթիվ հավելվածների տարածվածությունը հատկապես երիտասարդների շրջանում և մեր Level Up սակագնային պլաններում ներառել ենք այդ հավելվածներից շատերը` հնարավորություն ընձեռելով օգտագործելու դրանք՝ չմտածելով ինտերնետի ծավալի սպառման մասին», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հավելվածից անսահմանափակ կարող են օգտվել Level Up սակագնային պլանների բոլոր բաժանորդները։
TikTok
Լայն տարածում ստացած այս ժամանցային սոցիալական հարթակը նախատեսված է կարճ երաժշտական տեսահոլովակներ ստեղծելու, ուղիղ եթերներ միանալու և հաղորդագրություններ փոխանակելու համար: Հայաստանում էլ այն շատերի համար դարձել է ճանաչված դառնալու ամենահեշտ ուղիներից մեկը: Շատուշատ երիտասարդներ, այսօր ՏիկՏոկ-ում հայտնի լինելու շնորհիվ, նկարահանվում են տարբեր տեսահոլովակներում և գովազդներում:
Դրանից անսահմանափակ կարող են օգտվել ձայնային ծառայության այն բաժանորդները, որոնք կմիանան Level Up 2700 և ավելի բարձր սակագնային պլաններին:
Spotify
Spotify հավելվածը թվային երաժշտության հոսքային ծառայություն է, որի միջոցով հասանելի են միջազգային ճանաչում վայելող արվեստագետների կողմից հրապարակված միլիոնավոր երգեր, փոդքասթներ և տեսանյութեր։
Այս հավելվածի գրացման ընթացակարգը բավականին դյուրին է։ Պարզապես անհրաժեշտ է նշել էլեկտրոնային հասցեն կամ ֆեյսբուքի օգտահաշիվը, որից հետո վերոնշյալ երգերը դառնում են հասանելի։ Այստեղ կարելի է նաև ֆեյսբուքյան ընկերների հետ կիսվել նախընտրած երգացանկով։
Որպես խելացի հավելված՝ Spotify-ը յուրաքանչյուր օր ներկայացնում է բաժանորդի երաժշտական նախասիրություններին համահունչ երգացանկ։
Բացի ամսավճարով բաժանորդագրությունից, այս հավելվածն ունի նաև անվճար տարբերակ, որը թույլ է տալիս մուտք գործել բոլոր երգացանկեր, գտնել նոր երաժշտություն և ընկերների հետ կիսվել մեղեդիներով:
Հիշեցնենք, որ Ucom-ի մի շարք Level Up սակագնային պլանների շրջանակում վերոնշյալ երեք հավելվածներից օգտվելիս ինտերնետի համար գանձում չի կատարվում: Այնուամենայնիվ, եթե բաժանորդները նշված հավելվածներից հղումով անցնում են այլ կայքեր, օրինակ՝ օգտվում են Level Up 2700 կանխավճարային սակագնային պլանից և, ենթադրենք, ՏիկՏոկ-ից անցնում են YouTube-ի հղումով, ապա YouTube-ի տեսանյութը դիտելիս օգտագործվում են սակագնային պլանով հասանելի գիգաբայթները:

У абонентов Level Up от Ucom есть безлимитный доступ к приложениям TikTok, Spotify, Coursera
Недавно представленные компанией Ucom тарифные планы голосовой мобильной услуги "Level Up" позволяют абонентам воспользоваться безлимитным доступом к более чем 25 наиболее популярным приложениям. Представим три из них – образовательного, развлекательного и музыкального направления.
Coursera
Известное во всем мире американское приложение Coursera для онлайн-курсов предоставляет доступ к многотысячным материалам, относящимся к различным областям знаний. Создатели этой программы сотрудничают с более чем 200 всемирно признанными и высококвалифицированными ВУЗ-ами. Среди них - Колумбийский университет, Университет Дьюка, Стэнфордский университет, Московский физико-технический институт и другие. Продолжительность курсов: от 4 до 12 недель. Они представлены в виде видеолекций, продолжительностью в 1-2 часа в неделю, и включают задания, упражнения, а иногда и дипломную работу или экзамен. Пользователи этой платформы имеют возможность пройти курсы, связанные с интересующей их профессией, пообщаться со студентами из других ВУЗ-ов, сдать экзамены, получить свидетельства о квалификации и дипломы.
«В современном мире люди стараются максимально эффективно использовать свои 24 часа в сутки. В Ucom мы приняли во внимание распространенность многих приложений, особенно среди молодежи, и включили многие из этих приложений в наши тарифные планы Level Up, что позволяет использовать их, не задумываясь об объеме интернета», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян.
Все абоненты тарифных планов Level Up могут безлимитно пользоваться этим приложением.
TikTok
Эта широко распространенная развлекательная социальная платформа предназначена для создания коротких музыкальных клипов, организации прямых трансляций и обмена сообщениями. В Армении для многих она также стала одним из простейших способов прославиться. Благодаря набранной популярности в TikTok, многие молодые люди впоследствии снимаются в различных видеоклипах и рекламных роликах.
Абоненты голосовой связи, подключившиеся к тарифному плану Level Up 2700 и выше, могут безлимитно пользоваться этим приложением.
Spotify
Spotify – это услуга потоковой передачи цифровой музыки, благодаря которой пользователям доступны миллионы песен, подкастов и видео, выпущенных всемирно известными исполнителями.
Процедура регистрации в этом приложении достаточно проста. Просто необходимо ввести свой адрес электронной почты или учетную запись в Facebook, после чего указанные выше песни станут доступны для прослушивания. Здесь можно также поделиться своим музыкальным плейлистом с друзьями в Facebook-е.
Как умное приложение Spotify каждый день представляет пользователю плейлист в соответствии с его/ее музыкальными предпочтениями.
В дополнение к ежемесячной подписке это приложение также имеет бесплатную версию, которая позволяет получить доступ ко всем плейлистам, найти новую музыку и делиться мелодиями с друзьями.
Напомним, что в рамках целого ряда тарифных планов Level Up от Ucom не взимается плата за интернет при использовании трех вышеупомянутых приложений. Однако, если подписчики этих приложений переходят по ссылке на другие сайты, например, используют предоплатный тарифный план Level Up 2700 и, предположим, переходят из приложения TikTok по ссылке в YouTube , тогда при просмотре этого видео в YouTube используются гигабайты, предоставленные в рамках указанного тарифного плана.