Ucom-ի Level Up փաթեթներով բաժանորդներն ունեն անսահմանափակ մուտք TikTok, Spotify, Coursera
Օրերս Ucom ընկերության կողմից ներկայացված ձայնային ծառայության Level Up սակագնային պլանները հնարավորություն են տալիս բաժանորդներին անսահմանափակ օգտվելու 25-ից ավելի ամենահայտնի հավելվածներից: Ներկայացնենք դրանցից 3-ը՝ կրթական, ժամանանցային և երաժշտական ուղղվածության:
Coursera
Միջազգային ասպարեզում առցանց դասընթացների համար նախատեսված հայտնի ամերիկյան Coursera հավելվածում հասանելի են գիտելիքի տարբեր ոլորտներին վերաբերող բազմահազար նյութեր: Այս ծրագրի ստեղծողները գործակցում են միջազգային ճանաչում ու բարձր որակավորում ունեցող ավելի քան 200 ԲՈՒՀ-երի հետ: Դրանցից է Կոլումբիայի համալսարանը, Դյուքի համալսարանը, Ստենֆորդի համալսարանը, Մոսկվայի ֆիզիկայի և տեխնոլոգիայի ինստիտուտը և այլն:
Դասընթացների տևողությունը 4-12 շաբաթ է։ Դրանք ներկայացված են շաբաթական 1-2 ժամ տևողությամբ տեսադասախոսությունների ձևաչափով և ներառում են առաջադրանքներ, վարժություններ, երբեմն նաև՝ ավարտական նախագիծ կամ քննություն: Այս հարթակի օգտատերերը հնարավորություն ունեն մասնակցելու իրենց հետաքրքրող մասնագիտությանը վերաբերող դասընթացների, շփվելու այլ ԲՈՒՀ-երի ուսաողների հետ, նաև հանձնելու քննություններ՝ ստանալով որակավորման վկայականներ և դիպլոմներ:
«Ժամանակակից աշխարհում մարդիկ աշխատում են առավելագույնս արդյունավետ օգտագործել օրվա 24 ժամերը։ Ucom-ում մենք հաշվի ենք առել բազմաթիվ հավելվածների տարածվածությունը հատկապես երիտասարդների շրջանում և մեր Level Up սակագնային պլաններում ներառել ենք այդ հավելվածներից շատերը` հնարավորություն ընձեռելով օգտագործելու դրանք՝ չմտածելով ինտերնետի ծավալի սպառման մասին», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հավելվածից անսահմանափակ կարող են օգտվել Level Up սակագնային պլանների բոլոր բաժանորդները։
TikTok
Լայն տարածում ստացած այս ժամանցային սոցիալական հարթակը նախատեսված է կարճ երաժշտական տեսահոլովակներ ստեղծելու, ուղիղ եթերներ միանալու և հաղորդագրություններ փոխանակելու համար: Հայաստանում էլ այն շատերի համար դարձել է ճանաչված դառնալու ամենահեշտ ուղիներից մեկը: Շատուշատ երիտասարդներ, այսօր ՏիկՏոկ-ում հայտնի լինելու շնորհիվ, նկարահանվում են տարբեր տեսահոլովակներում և գովազդներում:
Դրանից անսահմանափակ կարող են օգտվել ձայնային ծառայության այն բաժանորդները, որոնք կմիանան Level Up 2700 և ավելի բարձր սակագնային պլաններին:
Spotify
Spotify հավելվածը թվային երաժշտության հոսքային ծառայություն է, որի միջոցով հասանելի են միջազգային ճանաչում վայելող արվեստագետների կողմից հրապարակված միլիոնավոր երգեր, փոդքասթներ և տեսանյութեր։
Այս հավելվածի գրացման ընթացակարգը բավականին դյուրին է։ Պարզապես անհրաժեշտ է նշել էլեկտրոնային հասցեն կամ ֆեյսբուքի օգտահաշիվը, որից հետո վերոնշյալ երգերը դառնում են հասանելի։ Այստեղ կարելի է նաև ֆեյսբուքյան ընկերների հետ կիսվել նախընտրած երգացանկով։
Որպես խելացի հավելված՝ Spotify-ը յուրաքանչյուր օր ներկայացնում է բաժանորդի երաժշտական նախասիրություններին համահունչ երգացանկ։
Բացի ամսավճարով բաժանորդագրությունից, այս հավելվածն ունի նաև անվճար տարբերակ, որը թույլ է տալիս մուտք գործել բոլոր երգացանկեր, գտնել նոր երաժշտություն և ընկերների հետ կիսվել մեղեդիներով:
Հիշեցնենք, որ Ucom-ի մի շարք Level Up սակագնային պլանների շրջանակում վերոնշյալ երեք հավելվածներից օգտվելիս ինտերնետի համար գանձում չի կատարվում: Այնուամենայնիվ, եթե բաժանորդները նշված հավելվածներից հղումով անցնում են այլ կայքեր, օրինակ՝ օգտվում են Level Up 2700 կանխավճարային սակագնային պլանից և, ենթադրենք, ՏիկՏոկ-ից անցնում են YouTube-ի հղումով, ապա YouTube-ի տեսանյութը դիտելիս օգտագործվում են սակագնային պլանով հասանելի գիգաբայթները:

With Ucom's Level Up Tariff Plans Subscribers Have Unlimited Access to TikTok, Spotify and Coursera
The Level Up tariff plans of voice service recently introduced by Ucom allow subscribers to have unlimited access to and enjoy more than 25 most popular apps. Here are the three of them that offer educational, entertainment and music content to users.
Coursera
This internationally popular American app is designed for online courses and offers numerous materials related to various areas of knowledge. The creators of this app collaborate with more than 200 internationally recognized and highly qualified universities. Among them there are Columbia University, Duke University, Stanford University, Moscow Institute of Physics and Technology, and etc.
The duration of courses is 4-12 weeks. The platform offers video lectures with a duration of 1-2 hours per week that include tasks, exercises, and sometimes also graduation projects or exams. The users of this platform have the opportunity to participate in different specialty courses that interest them, communicate with students from other universities as well as take exams and receive qualification certificates and diplomas.
"In the modern world, people try to use every hour of the day as efficiently as possible. At Ucom, we have taken into account the popularity of many apps, especially among young people, and we have included many of those apps in our Level Up tariff plans, thus giving the customers the opportunity to use them without worrying about the consumption of data inclusions," said Ara Khachatryan, Director General at Ucom.
All subscribers of Level Up tariff plans have unlimited access to Coursera.
TikTok
This very popular entertainment app is designed to create short music videos, go live and exchange messages. Like in many other countries in the world, in Armenia as well, TikTok has become one of the easiest ways for many to become famous. Thanks to their fame on TikTok, today many young people appear in various videos and advertisements.
Those voice subscribers, who join Level Up 2700 and higher tariff plans, will have unlimited access to TikTok.
Spotify
Spotify is a digital music, podcast, and video service that gives access to millions of songs and other content from creators all over the world.
It's quite easy to sign up to Spotify. One just needs to enter an email address or a Facebook account, and the above-mentioned songs will become available. Here, users can also share their favorite playlist with Facebook friends.
As a smart app, Spotify offers a playlist every day that matches app user's music preferences.
Besides monthly subscriptions, this app has a free version that allows users to access all their playlists, find new music, and share music with friends.
Let us remind that a number of Ucom's Level Up tariff plans do not charge any fee for using the above three apps. However, if a subscriber goes to other sites from the above-listed three apps by clicking on corresponding links, for example, the subscriber uses Level Up 2700 prepaid tariff plan and, let's say, clicks on the YouTube link while on TikTok, the gigabytes available under Level Up 2700 tariff plan will be consumed when watching the YouTube videos.