Ucom-ի Level Up փաթեթներով բաժանորդներն ունեն անսահմանափակ մուտք Netflix, Duolingo և Zoom
Շարունակում ենք ներկայացնել Ucom ընկերության ձայնային ծառայության Level Up սակագնային պլանները, որոնք հնարավորություն են տալիս բաժանորդներին անսահմանափակ օգտվելու 25-ից ավելի ամենահայտնի հավելվածներից: Այս անգամ կխոսենք շատերի կողմից սիրված ևս 3 կրթական, ժամանցային և հաղորդակցման համար նախատեսված հավելվածների մասին։
Duolingo
Լեզվի ուսուցման բոլորովին անվճար այս ամերիկյան հավելվածն ստեղծվել է 2011 թվականին հայտնի գիտնական Լուիս ֆոն Ահնի կողմից։ Հավելվածն առաջարկում է սովորել 39 տարբեր լեզուներ՝ ընտրելով 98 դասընթացներից մեկը: Duolingo-ում օգտատերերի կողմից ուսումնասիրվող ամենատարածված լեզուների տասնյակում են՝ անգլերենը, իսպաներենը, ֆրանսերենը, գերմաներենը, իտալերենը, ճապոներենը, կորեերենը, պորտուգալերենը, ռուսերենը և չինարենը։
Հավելվածը հասանելի է թե՛ iOS, թե՛ Android օպերացիոն համակարգերով աշխատող սմարթֆոնների համար։ Ներբեռնելուց հետո պարզապես անհրաժեշտ է ներմուծել էլեկտրոնային հասցե, որից հետո անցնել էլեկտրոնային հասցեին ուղարկված հղումով և հաստատել գրանցումը։ Այստեղ կարելի է ընտրել այն լեզուն, որն օգտատերը ցանկանում է ուսումնասիրել, անցնել լեզվական գիտելիքներն ստուգող թեստն ու խորասուզվել նախընտրած լեզվի նրբությունների մեջ։ Դասընթացներն արդիական են, ժամանցային ձևաչափով, հարուստ բառապաշարով, մեդիա և աուդիո նյութերով։ Ավելին՝ բաժանված են ըստ թեմաների, օրինակ՝ ծանոթություն, արտահայտություններ, «այո/ոչ» պատասխաններ, հոգնակի թիվ և այլն։ Ամեն ճիշտ պատասխանի համար կարելի է կուտակել միավորներ, իսկ սխալվելու դեպքում՝ կորցնել հինգ «կյանքերից» մեկը։
Հավելվածից անսահմանափակ կարող են օգտվել Level Up սակագնային պլանների բոլոր բաժանորդները։
Zoom
Չնայած այն բանի, որ տեսակոնֆերանսների համար նախատեսված ամպային այս հարթակը պաշտոնապես գործարկվել է դեռ 2013 թվականից, այն լայն տարածում է ստացել ամբողջ աշխարհում COVID-19 համավարակի ժամանակ։ Այս հարթակը տրամադրում է վիդեո ծառայություններ ձեռնարկություններին, անհատ սպառողներին և կրթական ոլորտում աշխատող հաճախորդներին։
Հավելվածի մշակողներն օգտատերերին հավաստիացնում են, որ իրենց արտադրանքն անվտանգ և հուսալի միջոց է ցանկացած տեսակի և տևողության տեսազանգերի և այլ առցանց շփումների համար։ Այս հարթակից օգտվել է նույնիսկ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը՝ համավարակի շրջանում կառավարության առաջին նիստն անցկացնելով Zoom-ի միջոցով։
«Ժամանակակից աշխարհում մարդիկ շատ ակտիվ են օգտվում նոր ստեղծվող ու լայն տարածում գտնող հավելվածներից, ինչն էլ հրամայական է դառնում Ucom-ի համար անել հնարավոր ամեն բան՝ դրանք ավելի հասանելի դարձնելու հարցում։ Մեր Level Up սակագնային պլաններում ներառել ենք այդ հավելվածներից շատերը` հնարավորություն ընձեռելով օգտագործելու դրանք՝ չմտածելով ինտերնետի ծավալի սպառման մասին», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Zoom հավելվածից անսահմանափակ կարող են օգտվել Level Up սակագնային պլանների բոլոր բաժանորդները։
Netflix
Netflix-ը բաժանորդագրությամբ հոսքային ծառայություն է, որը թույլ է տալիս դիտել բարձրորակ հեռուստաշոուներ և կինոնկարներ՝ առանց գովազդի։ Այս հարթակում հնարավոր է նաև ներբեռնել հեռուստաշոուներ և ֆիլմեր՝ iOS, Android կամ Windows 10 օպերացիոն համակարգերով աշխատող սարքերի համար ու դիտել դրանք՝ առանց ինտերնետային կապի: Այստեղ առաջարկվող հարուստ ու բազմաժանր կինոցանկը կգոհանցնի նույնիսկ ամենապահանջկոտ օգտատիրոջը։
Այստեղ կարելի է նաև «կարգավորումներ» բաժնում փոխել լեզուները, ավելացնել կամ հանել սուբտիտրերը: Այս հնարավորությունը կհետաքրքրի հատկապես այն մարդկանց, ովքեր նոր օտար լեզու են սկսել ուսումնասիրել։
Ինչպես արդեն նշվեց, հավելվածից կարելի է օգտվել միայն բաժանորդագրությամբ, ինչը նշանակում է, որն այն վճարովի ծառայություն է։
Դրանից անսահմանափակ կարող են օգտվել Ucom ձայնային ծառայության այն բաժանորդները, որոնք կմիանան Level Up 4700 կանխավճարային կամ Level Up 5500 հետվճարային և ավելի բարձր սակագնային պլաններին:
Հիշեցնենք, որ Ucom-ի մի շարք Level Up սակագնային պլանների շրջանակում վերոնշյալ երեք հավելվածներից օգտվելիս ինտերնետի համար գանձում չի կատարվում: Այնուամենայնիվ, եթե բաժանորդները նշված հավելվածներից հղումով անցնում են այլ կայքեր, օրինակ՝ օգտվում են Level Up 1700 կանխավճարային սակագնային պլանից և, ենթադրենք, Zoom-ից անցնում են YouTube-ի հղումով, ապա YouTube-ի տեսանյութը դիտելիս օգտագործվում են սակագնային պլանով հասանելի գիգաբայթները:

With Ucom’s Level Up Tariff Plans Subscribers Have Unlimited Access to Netflix, Duolingo and Zoom
We continue to introduce the Level Up tariff plans of Ucom voice service that enable subscribers to have unlimited access to and enjoy more than 25 most popular apps. This time we will talk about three more popular educational, entertainment and communication apps.
Duolingo
This completely free American language-learning mobile app was created in 2011, by a famous scientist Luis von Ahn. Duolingo users can learn 39 different languages by choosing one of 98 courses offered by the app. The Top 10 most studied languages on Duolingo are English, Spanish, French, German, Italian, Japanese, Korean, Portuguese, Russian and Chinese.
The app is available for both iOS- and Android-powered smartphones. After downloading the app, one just needs to enter an email address, then click on the link sent to the email address and confirm the registration. Here the users can choose the language they want to learn, take a language level test, and immerse themselves in the nuances of their preferred language. The lessons meet modern language needs, and combine entertainment content, rich vocabulary, media and audio materials. More than that, they are categorized by different types, e.g. acquaintance, phrases, short Yes/No answers, plural number, etc. Language learners can score points for each correct answer, and lose one of the five "lives" in case of wrong answers.
All subscribers of Level Up tariff plans can have unlimited access to Duolingo.
Zoom
Despite the fact that this cloud-based video conferencing platform was officially launched back in 2013, it became popular all over the world during COVID-19 pandemic. This platform provides video services to businesses, private consumers and clients representing the field of education.
The developers of this app assure users that their product is a safe and reliable tool for video calls of any type and duration, and other online communication. Even the Prime Minister of the United Kingdom Boris Johnson used this platform to hold the first government session during COVID-19 pandemic.
"In the modern world, people are very actively using newly apps that quickly become very popular. With this in mind, it is imperative that Ucom does everything possible to make such apps more accessible to users. We have included many of those apps in our Level Up tariff plans, thus giving the users the opportunity to use them without worrying about the consumption of data inclusions," said Ara Khachatryan, Director General at Ucom.
All subscribers of Level Up tariff plans can have unlimited access to Zoom.
Netflix
Netflix is a subscription-only streaming service that offers a wide variety of high-quality TV shows and movies without ads. On this platform, iOS-, Android- or Windows 10-powered smartphone users can also download TV shows and movies and watch them offline. The rich and multi-genre menu offered by Netflix will please even the most demanding users.
In the "Settings" section, users can also change the languages, add or remove subtitles. This feature will be of interest especially to those users who have started learning a new foreign language.
As has been already noted, the app is only available on subscription, which means that it is a paid service.
Those voice subscribers, who join Level Up 4700 prepaid or Level Up 5500 postpaid and higher tariff plans, will have unlimited access to Netflix.
We should remind that a number of Ucom's Level Up tariff plans do not charge a fee for using the above three apps. However, if a subscriber goes to other sites from the above-listed three apps by clicking on corresponding links, for example, the subscriber uses Level Up 1700 prepaid tariff plan and, let's say, clicks on the YouTube link while on Zoom, the gigabytes available under Level Up 1700 tariff plan will be consumed when watching YouTube videos.