«uNight» to Unite. Ucom-ը տոնել է իր վերածնունդը
Օրերս Ucom ընկերության 1500 աշխատակիցները տոնել են ընկերության վերածնունդը և դրանում իրենց անմիջական ներգրավվածությունը 2 մասից բաղկացած միջոցառման ժամանակ։ Միջոցառման առաջին հատվածը՝ քաղաքային քվեսթը, բազմաթիվ թիմերում աշխատող գործընկերներին միավորել է թե՛ ինտելեկտուալ, և թե՛ սպորտային մրցապայքարում։ Թիմակիցները, հնարամտություն, հավաքական միտք ու կամք դրսևորելով, Երևանի տարբեր վարչական շրջաններում իրականացրել են առաջադրանքներ, վաստակել միավորներ՝ այդպես ձևավորելով առաջատարների աղյուսակը: Առաջատարների ցանկում հայտնված թիմերի բոլոր անդամներն էլ ստացել են խրախուսական նվերներ:
«Վերջին երկու տարիները բարդ փորձություններով ու մարտահրավերներով են հագեցած Ucom-ի համար։ Ուրախությամբ արձանագրեմ, որ 2020 թվականի «լինել-չլինելու» սահմանային իրավիճակն այլևս անցյալում է այն բացառիկ արհեստավարժ 1500-հոգանոց թիմի շնորհիվ, որն ամեն օր՝ 24/7 ռեժիմով ապահովում է ֆիքսված ու շարժական կապի ծառայությունների մատուցումը Ucom-ի բաժանորդներին։ Նորացված կազմով այս թիմը գոհացուցիչ արդյունքների է հասել 2021 թվականին և ընկերության շարունակական զարգացման համար հավակնոտ նպատակներ սահմանել։ Այս երիտասարդ, բանիմաց, նպատակասլաց մարդիկ են Ucom-ի վերածննդի հեղինակներն ու հերոսները: Վստահաբար դեռ շատ անելիքներ ունեն բաժանորդների պահանջները գերազանցելու համար, իսկ այս 2 տարվա մարտահրավերներն էլ իրենց է՛լ ավելի են կոփել ու պատրաստել դրա համար», - նշել է Ucom ընկերության Մարդկային ռեսուրսների կառավարման և կազմակերպության զարգացման տնօրեն Վիկտորյա Բաղդասարյանը։
Միջոցառման երկորդ հատվածում, որը կրել է «uNight to Unite» խորագիրը, Ucom-ի աշխատակիցները տոնել են սեփական ձեռքբերումները՝ ողջ թիմով շնորհավորելով նաև այն 25 «u!Hero» գործընկերներին, որոնք ընտրվել են ամբողջ անձնակազմի առցանց քվեարկության շնորհիվ Lucky Carrot հարթակի միջոցով։ Աշխատանքային բարձր ներգրավվածության և հոգատարության, թիմային լինելու և Ucom-ի վերածննդում լուրջ ներդրում ունենալու համար նրանք արժանացել են այդ կոչմանը՝ պարգևատրվելով «u!Hero» կրծքանշաններով ու «u!Hero» հուշանվերներով, ստացել են «All Sports» սպորտային ակումբների ցանցի բաժանորդագրության սերտիֆիկատներ, ինչպես նաև «Galaxy Group»-ի Time խանութ-սրահների նվեր-քարտեր։
Երեկոյի ջերմությունն ապահովել են Արամ MP3-ը, «By The Way Band»-ը, DJ-ներ Arni Rock-ն ու Hayk Solar-ը, ինչպես նաև հանդիսավար Նարեկ Մարգարյանը։

«uNight» to Unite. Ucom отпраздновала свое возрождение
На днях 1500 сотрудников компании Ucom во время мероприятия, состоявшего из 2 частей, отпразднивали возрождение компании и свое непосредственное участие в этом. Первая часть мероприятия – городской квест – объединила работающих в многочисленных командах коллег, как в интеллектуальной, так и в спортивной борьбе. Участники команд, проявив смекалку, коллективное мышление и волю, выполняли задания в разных административных районах Еревана, зарабатывали баллы, сформировав при этом таблицу лидеров. Всем участникам команд из списка лидеров были вручены поощрительные призы.
«Последние два года были полны сложных испытаний и вызовов для Ucom. Рада констатировать, что пограничная ситуация 2020 года в плане «быть или не быть» ушла в прошлое благодаря исключительно профессиональной команде из 1500 человек, которые ежедневно, в режиме 24/7 обеспечивают предоставление услуг фиксированной и мобильной связи для абонентов Ucom. Эта команда в обновленном составе достигла удовлетворительных результатов в 2021 году и поставила пеед собой амбициозные цели по развитию компании. Эти молодые, знающие, целеустремленные люди и есть авторы и герои возрождения Ucom. Конечно же, им еще многое предстоит сделать для того, чтобы превзойти ожидания абонентов, а вызовы этих 2 лет их сильнее закалили и подготовили к этому», - отметила Виктория Багдасарян, директор по управлению человеческими ресурсами и организационному развитию компании Ucom.
Во второй части мероприятия под символическим названием «uNight to Unite» сотрудники Ucom отметили свои достижения, всем составом поздравив также 25 своих коллег, которые удостоились звания «u!Hero» на основе результатов онлайн-голосования, проведенного посредством платформы Lucky Carrot при участии всех сотрудников. За высокий уровень вовлеченности в работу, за заботу, командный дух и значительный вклад в возрождение Ucom сотрудники, удостоенные звания «u!Hero», получили одноименные значки и памятные подарки, а также абонентские сертификаты сети спортивных клубов «All Sports» и подарочные карты сети магазинов Time группы компаний «Galaxy».
Теплую атмосферу вечера обеспечили Арам MP3, «By The Way Band»-ը, диджеи Arni Rock и Hayk Solar, а также ведущий мероприятия Нарек Маргарян.