3 պատճառ, թե ինչու ձեռք բերել Ucom պարտատոմսեր՝ աշխատելով ընկերությունում
Երբ 2019 թվականին «Յուքոմ»-ը հայաստանյան հեռահաղորդակցության ոլորտում առաջին անգամ թողարկեց դրամային և դոլարային պարտատոմսեր, ընկերության մի շարք աշխատակիցներ նույնպես ձեռք են բերել դրանք:
Նախորդ հրապարակումներում պատմել ենք, թե որոնք են այն 3 հիմնական պատճառները, որոնք խոսում են ընկերության պարտատոմսերը գնելու օգտին: Դրանք են՝ ընկերության կայուն զարգացումը, պարտատոմսերի բարձր տոկոսադրույքները և թափանցիկ գործելաոճն ու հաշվետվողականութունը: Այս անգամ կդիտարկենք Ucom պարտատոմսեր գնելու այն 3 պատճառները, որոնք նշել են հենց ընկերության աշխատակիցները։
Առաջին հերթին, եթե ունեք ազատ ֆինանսական միջոցներ, որոնք միևնույն է պատրաստվում էիք վստահել կամայական որևէ բանկի, ապա ավելի նպատակահարմար է ուղղել դրանք այն ընկերություն, որտեղ աշխատում եք: Երբ ներդնում եք ձեր սեփական միջոցներն այդ ընկերություն, ապա դառնում եք դրա հետագա զարգացման ոչ միայն ուղիղ պատասխանատուն, այլև շահագրգիռ կողմը: Ընկերությունն աշխատավայրից վերածվում է ձեզ համար փոքր բիզնեսի, որտեղ ձեր անձնական ներդրումից իսկապես շատ բան է կախված:
Երկրորդ պատճառը՝ հավատարմությունն է: Ձեռք բերելով ընկերության պարտատոմս՝ աշխատակիցը ցույց է տալիս, որ այդ ընկերությունն իր համար ոչ միայն գործատու է ու աշխատավարձ ստանալու աղբյուր, այլև այն վստահելի ինստիտուտը, որի կայուն զարգացումը կախված է նաև իրենից:
Եվ վերջապես երրորդ պատճառը՝ ընկերության բոլոր ձեռքբերումները անձնական հաղթանակ համարելն է:
«Մենք շնորհակալ ենք այն բոլոր աշխատակիցներին, որոնք 2019 թվականին վստահեցին մեզ իրենց անձնական ֆինանսական միջոցներն ու ձեռք բերեցին ընկերության պարտատոմսերը: Յուքոմի կողմից մշակված յուրաքանչյուր նոր ու հաջողված պրոդուկտ համարում ենք ոչ միայն ընկերության, այլ նախ և առաջ բարձր ներգրավվածություն ունեցող աշխատակիցների ընդհանուր ձեռքբերումը», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Հիշեցնենք, որ 2021 թվականին «Յուքոմը վերազինել է ֆիքսված ցանցը և ինտերնետի թեստավորման ու վերլուծության համաշխարհային առաջատար Ookla ընկերության կողմից արժանացել «Հայաստանում ամենաարագ ֆիքսված ցանց 2021» մրցանակի:

3 причины приобрести облигации Ucom, работая в компании
Когда в 2019 году компания Ucom, впервые в сфере телекоммуникаций в Армении, выпустила облигации в драмах и долларах, их также приобрел ряд сотрудников компании.
В предыдущих публикациях мы рассказали о 3 основных причинах, говорящих в пользу покупки облигаций компании: ее стабильное развитие, высокие процентные ставки по облигациям, прозрачный стиль работы и подотчетность. На этот раз мы рассмотрим 3 причины покупки облигаций Ucom, которые были отмечены именно сотрудниками компании.
Прежде всего, если у Вас имеются свободные денежные средства, которые Вы в любом случае намеревались доверить какому-либо банку, лучше направить их в компанию, в которой работаете Вы. Вкладывая собственные средства в эту компанию, Вы становитесь не только непосредственно ответственным за ee дальнейшее развитие, но и заинтересованным лицом. Компания превращается для Вас из рабочего места в небольшой бизнес, где очень многое зависит от Ваших личных вложений.
Вторая причина — лояльность. Приобретая облигацию компании, сотрудник дает понять, что компания является для него не только работодателем и источником заработной платы, но и надежным институтом, устойчивое развитие которой зависит и от него.
И, наконец, третья причина – отношение ко всем достижениям компании как к личной победе.
«Мы благодарны всем сотрудникам, которые в 2019 году доверили нам свои личные средства и приобрели облигации компании. Каждый новый и успешный продукт, разработанный Ucom, мы считаем достижением не только компании, но и, прежде всего, высококвалифицированных сотрудников», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян.
Напомним, что в 2021 году Ucom модернизировала свою фиксированную сеть, и компания Ookla, мировой лидер в области тестирования и аналитики интернета, присудила компании Ucom награду за “Самую быструю фиксированную сеть в Армении 2021”.