Ucom-ն ապահովել է անվճար Wi-Fi հասանելիություն Արթուր Աբրահամի այգում
Հունիսի 1-ին, ժամը 16.00-ին, Ներքին Չարբախ 3-րդ փողոց հասցեում տեղի ունեցավ WBO վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն, հայտնի բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամի կողմից կառուցած մանուկների համար նախատեսված այգու պաշտոնական բացումը:
«Յուքոմ» ընկերությունն այգու տարածքն ապահովել է գերարագ Wi-Fi ինտերնետ կապի հասանելիությամբ, ինչի շնորհիվ այցելուները համացանցից անվճար օգտվելու հնարավորություն կունենան:
«Ինչո՞ւ եմ որոշել կառուցել այս զբոսայգին հենց Ներքին Չարբախում: Նախ և առաջ, բոլորը քաջատեղյակ են, որ աjս համայնքում երևանաբնակների խոցելի և միջինից ցածր խավերն են առավելապես ներկայացված: Եվ երկրորդ, ես այստեղ եմ ծնվել և մեծացել, և, որպես շնորհակալություն ծննդավայրիս, կառուցել եմ այս այգին: Նպատակս է եղել այստեղ ստեղծել մեր մայրերի, քույրերի և առհասարակ բոլոր մարդկանց համար զբոսնելու և հանգիստը վայելելու համար հարմարավետ մի վայր: Որպեսզի այգու այցելուներն ունենան նաև ինտերնետի հասանելիություն, ես որոշեցի դիմել Ucom-ին, ու շնորհակալ եմ ընկերությանն արագ արձագանքելու և անվճար Wi-Fi տրամադրելու պատրաստակամության համար: Ի դեպ, ստուգել եմ, ինտերնետը շատ արագ է», - մեզ հետ զրույցում հայտնել է Արթուր Աբրահամը:
«Որպես կանաչ օպերատոր՝ խրախուսում ենք Երևանում կանաչ տարածքների առկայությունն ու դրանց թվայնացումը: Վստահ եմ, որ այցելուները մեր գերարագ ինտերնետի շնորհիվ կկարողանան առցանց գրքեր կարդալ, ֆիլմեր դիտել, շփվել մտերիմների հետ, նաև կազմակերպել իրենց աշխատանքը բնության գրկում: Շատ ուրախ եմ, որ Արթուր Աբրահամի հետ նման համագործակցությունն այլևս իրականություն է», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։

Ucom обеспечила бесплатным Wi-Fi парковую зону Артура Абрахама
1 июня, в 16.00, по адресу Неркин Чарбах 3, состоялось официальное открытие парка, построенного бывшим чемпионом мира по версии WBO, известным боксером Артуром Абрахамом. Компания Ucom обеспечила парковую зону высокоскоростным Wi-Fi, благодаря чему посетители получат возможность воспользоваться бесплатным интернетом.
«Почему я решил построить этот парк именно по адресу Неркин Чарбах? Во-первых, всем хорошо известно, что в данном квартале по большей части представлены те жители Еревана, которых принято называть уязвимыми слоями общества, с заработком ниже среднего. А во-вторых, я родился и вырос здесь и, в благодарность своему месту рождения, построил этот парк. Мне очень хотелось создать уютное местечко для наших мам, сестер, для всех людей в целом, чтобы все могли здесь гулять и получать удовольствие от отдыха. Чтобы посетители парка имели возможность получить доступ к интернету, я решил обратиться в Ucom, и благодарю компанию за оперативный ответ и готовность предоставить бесплатный Wi-Fi в парковой зоне. Кстати, лично проверил, интернет очень быстрый», - в беседе с нами сообщил Артур Абрахам.
«Как зеленый оператор, мы поощряем наличие озелененных территорий в Ереване, а также их цифровизацию. Я уверен, что благодаря нашему высокоскоростному интернету посетители смогут читать книги в режиме онлайн, смотреть фильмы, общаться с близкими, а также поработать на природе. Я очень рад подобному сотрудничеству с Артуром Абрахамом», - отметил Ара Хачатрян, генеральный директор компании Ucom.