Ucom-ի տեխնիկական աջակցությամբ կայացավ Orion Summit 2022-ը
«Յուքոմ» ընկերության տեխնիկական աջակցությամբ հունիսի 22-ին Մատենադարանում կայացել է Orion Summit 2022-ը, որը հաջորդ տարի կկայանա Նյու Յորքում։
Տեխնոլոգիական գագաթնաժողովին մասնակցել են տեխնոլոգիաների, ֆինանսների, բիզնեսի և այլ ոլորտներում միջազգային ճանաչում ունեցող հիմնադիրներ, ներդրողներ, խորհրդատուներ և մասնագետներ։ Այցելուները հնարավորություն են ունեցել ուկնդրելու բանախոսների միջազգայնորեն հայտնի Adobe, SADA, Embodied, cognaize, Scylla, Grand Thornton, Startup Lithuania և այլ ընկերություններից:
«Ucom-ը մշտապես աջակցել է ՏՀՏ ոլորտում իրականացվող նմանօրինակ միջոցառումների և գիտակցում է, որ դրա զարգացումը կախված է նաև հեռահաղորդակցության ոլորտի աճից», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Orion Summit 2022–ի գլխավոր բանախոսն էր ներդրումային բանկերի և ֆինանսական խորհդատվության ոլորտում ճանաչված մասնագետ Մարկ Չենյանը:
Orion Worldwide Innovations-ի հիմնադիր Էմմա Առաքելյանի խոսքով. «Այն, ինչ մենք փորձում ենք անել, ամբողջը տեխնոլոգիական նորարաությունների հիմնադրում է, որովհետեւ ապրում ենք թվային դարում: Այն, ինչ մենք անում ենք, թվային է, անգամ մեր նոր նախաձեռնության անվանումը «Թվային Ջուղա» է»:

При технической поддержке Ucom состоялся Orion Summit 2022
22 июня в Матенадаране прошел Orion Summit 2022, который состоялся при технической поддержке компании Ucom, и который в следующем году планируется провести в Нью-Йорке.
В технологическом саммите приняли участие всемирно признанные учредители, инвесторы, консультанты, специалисты в области технологий, финансов, бизнеса и других областей из международно известных компаний. Посетители имели возможность послушать спикеров таких всемирно известных компаний, как Adobe, SADA, Embodied, cognaize, Scylla, Grand Thornton, Startup Lithuania и другие.
«Ucom всегда поддерживала подобные мероприятия в сфере ИКТ, понимая, что развитие этой сферы зависит также от роста сектора телекоммуникаций», - сказал Ара Хачатрян, генеральный директор компании Ucom.
Основным спикером саммита был известный специалист в области инвестиционного банкинга и финансового консалтинга Марк Ченян.
Учредитель «Orion Worldwide Innovations» Эмма Аракелян отметила: «То, что мы пытаемся сделать – это учреждение технологических инноваций, потому что мы живем в цифровую эпоху. То, что мы делаем – цифровое, даже название нашей новой инициативы «Цифровая Джульфа».