Ucom-ն ու Պես-Պեսը շարունակում են գործակցությունը հայրենաճանաչությունը խթանող կրթական նախագծի շրջանակում
07/10/2022
«Յուքոմ» ընկերությունը շարունակում է աջակցել հայրենաճանաչությունը խթանող «Պես-Պես» կրթական նախագծին։ Հեղինակային նախագծի շրջանակում երեխաները ոչ միայն կարող են Երևանի և Գյումրու քարտեզներում գունավորել երկու քաղաքների տեսարժան վայրերը, այլև Երևանի արձանները, շենքերը և հայ գեղակնարչությունը ներկայացնող գունազարդման գրքերի միջոցով ծանոթանալ հայ ճարտարապետությանը և արվեստին, հետաքրքիր փաստեր քաղել մեծ հայերի մասին:
«Երեխաների մեծ մասն առհասարակ սիրում է գունազարդել: Պես-Պեսի հետ, հաճույք ստանալով գործընթացից, նրանք ոչ միայն վիզուալ առումով ճանաչում են իրենց բնակավայրը, այլև գիտելիք են ստանում դրա պատմության մասին։ Ավելին, երեխաները ստեղծագործելու հնարավորություն ունեն՝ պատկերացնելով սիրելի քաղաքները հենց իրենց երևակայությանը բնորոշ գույներով։ Ուրախ եմ, որ «Յուքոմ» ընկերությունը շարունակաբար աջակցել ու աջակցում է Գյումրին ներկայացնող մեր նախագծի շարունակականությանը», - ասել է «Պես-Պես» նախագծի հիմնադիր Յանա Բաբաջանյանը։
Մասնավորապես Գյումրու գունազարդման քարտեզը ներկայացված է մեծ՝ 140x90 սմ և միջին՝ 100x70 սմ չափերով։ Տեղեկատվական հոսքերի մեծ ծավալը մշակված, ճշգրտված և զտված է ծնողների և երեխաների համատեղ ժամանցն առավել հագեցած դարձնելու համար։
«Յուքոմը միշտ մեծ պատրաստակամությամբ է աջակցել հենց հայրաքաղաք Գյումրին ներկայացնող կրթական նյութերի ստեղծման նախագծին։ Ուրախ եմ, որ փոքրերի և նրանց ծնողների համատեղ ուշադրությանը ներկայացվել է մեր երկրի ամենակոլորիտային քաղաքներից մեկը», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։

Ucom и Pes-Pes продолжают сотрудничество в рамках проекта, популяризирующего знания о родине
Компания Ucom продолжает содействовать образовательному проекту Pes-Pes, который разработан с целью популяризации знаний о родине. В рамках авторского проекта дети смогут не только раскрашивать достопримечательности Еревана и Гюмри на картах двух городов, но и, благодаря книгам-раскраскам, ознакомятся со скульптурами, архитектурными памятниками, зданиями Еревана и армянской живописью, почерпнут множество интересных фактов о великих армянах.
«Большинство детей вообще любят раскрашивать. С Pes-Pes, наслаждаясь этим процессом, они не только визуально познают место своего проживания, но и получают знания о его истории. Кроме того, дети получают возможность заняться творчеством, представляя любимые города в цветак и красках, свойственный именно их воображению. Я рада, что компания Ucom поддержала и продолжает поддерживать наш проект, представляющий Гюмри», - сказала Яна Бабаджанян, основатель проекта Pes-Pes.
Карта-раскраска Гюмри, в частности, представлена в большом (140x90см) и среднем (100x70см) форматах. Большой объем информационных потоков обработан, откорректирован и отфильтрован для более насыщенного совместного времяпрепровождения родителей и детей.
«Ucom всегда охотно поддерживала проект по созданию образовательных материалов, представляющих культурную столицу Армении, город Гюмри. Я рад, что что совместному вниманию детей и их родителей был представлен один из самых колоритных городов нашей страны», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян.