Ucom-ի բաժանորդները կօգտվեն ռոումինգի հատուկ՝ 8 Դ/ՄԲ սակագնից Վրաստանում, Եգիպտոսում և ԱՄԷ-ում
Ամանորին ընդառաջ՝ նոյեմբերի 15-ից մինչև 2023թ․ հունվարի 15-ը Ucom շարժական կապի ծառայության բաժանորդները Վրաստանում, Եգիպտոսում կամ ԱՄԷ-ում ճամփորդելիս կօգտվեն ռոումինգում ինտերնետի հատուկ՝ 8 դրամ/ՄԲ սակագնից։ Նշյալ ժամանակահատվածում մասնավորապես Վրաստանում անհրաժեշտ է միանալ Geocell և Magticom օպերատորների ցանցին, Եգիպտոսում ընտրել Orange-ի ցանցը, իսկ ԱՄԷ-ում միանալ du շարժական ցանցի օպերատորին։
«Ամանորին ընդառաջ կարճաժամկետ հանգստի կամ գործնական այցելության մեկնելիս անհոգ եղեք․ այսքան հասանելի և մրցակցային սակագնով ռոումինգում Wi-Fi փնտրելու անհրաժեշտություն չեք ունենա։ Պարզապես միացեք համապատասխան օպերատորին և վայելեք մշտական կապը մտերիմների հետ», - ասել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Այն բաժանորդները, որոնք նախընտրում են անմիջապես շրջագայության ընթացքում կիսվել լուսանկարներով, տեսանյութերով և տպավորություններով, կարող են ակտիվացնել «Ինտերնետ ռոումինգում» գերարագ ինտերնետի փաթեթները, մասնավորապես 2 ԳԲ փաթեթը՝ 10 500 դրամով կամ 3 ԳԲ փաթեթը՝ 13 500 դրամով: Նախընտրած փաթեթն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *121# և հետևել հրահանգներին:
Հավելենք, որ Հայաստանից մեկնելուց առաջ անհրաժեշտ է ակտիվացնել ռոումինգի ծառայությունը՝ հավաքելով *121# կամ *121*1#:

Ucom Subscribers to Enjoy the Special Roaming Rate of 8 AMD/MB in Georgia, Egypt and UAE
Ahead of the winter season, from November 15 until January 15, 2023 Ucom’s mobile customers will benefit from the special internet roaming rate of 8 AMD/MB when travelling to Georgia, Egypt or the UAE. In the specified timeframe, particularly in Georgia it is necessary to connect to Geocell or Magticom operators’ networks, in Egypt subscribers should choose the Orange network, and in UAE the mobile operator du is the one to be selected.
«Ahead of the New Year, there’s no need to worry when leaving for a short-term vacation or a business trip: with such affordable and competitive roaming rates you just won’t need to search for a Wi-Fi network. Just connect to the appropriate operator and enjoy staying in constant touch with your close ones”, said Ara Khachatryan, Director General at Ucom.
All those subscribers who prefer sharing photos, videos and impressions right in the course of their trip, can also activate "Internet in Roaming" high-speed internet bundles, in particular, a 2 GB one for 10 500 drams or a 3 GB bundle for 13 500 drams. To activate the preferred bundle, one needs to dial *121# and follow the instructions.
Let us add, that one needs to make sure that the roaming service is activated before departure from Armenia by just dialing *121# or *121*1#.