Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը Yerevan Tech Forum 2K23-ում կարևորել է առաջնորդության դերը թվային փոխակերպման ճանապարհին
19/05/2023
2023 թվականի մայիսի 19-ին «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ոգեշնչել է Yerevan Tech Forum 2K23 համաժողովի մասնակիցներին՝ հանդես գալով որպես հիմնական բանախոս «Առաջնորդության վճռորոշ դերը թվային փոխակերպումը հաջողությամբ իրականացնելու գործում» թեմայով: Միջոցառումը, որը կենտրոնացած էր տեխնոլոգիաների և նորարարության վերջին շրջանի առաջընթացի վրա, անթերի հարթակ ստեղծեց պարոն Յիրիկյանի համար՝ կիսվելու հեռահաղորդակցության ոլորտում շուրջ 25 տարվա փոփոխությունների իրագործման իր գիտելիքով և փորձով: Ի հավելումն, Speedtest Award™-ի արժանացած Հայաստանում ամենաարագ ֆիքսված և շարժական կապի ծառայությունների մատակարար Ucom-ն առաջարկել է տեխնիկական աջակցություն՝ ապահովելով գերարագ ինտերնետ կապ համաժողովի ողջ ընթացքում: Հանդիսատեսն ակտիվորեն ունկդրել է պարոն Յիրիկյանի՝ մեծ փորձի վրա հիմնված խորագետ ելույթը և մասնակցել թվային փոխակերպման շուրջ ավելի լայն քննարկումների:
«Թվային փոխակերպումը դուրս է մակերեսային փոփոխությունների սահմաններից, ինչպիսիք են նոր ծրագրակազմի ավելացումը կամ ընթացակարգային մի քանի շտկումների իրականացումը: Այն առաջնորդներից պահանջում է մտածված և նվիրյալ հանձնառություն, ընդհանուր տեսլականի ստեղծում և հենց դա որպես առաջնային նպատակ սահմանելը, այլ ոչ բազմաթիվ մրցակցող նախաձեռնություններից մեկը: Այն պետք է ներթափանցի կազմակերպության գործունեության հիմնական ուղղությամբ՝ խթանելով գործակցությունը և ակտիվորեն հաշվի առնելով թվային խորը գիտելիքներ ունեցող մարդկանց կարծիքը: Ղեկավարությունը պետք է պատրաստ լինի բարելավելու սեփական թվային կարողությունները և ուղղորդելու կազմակերպությանը և դրա ապագա առաջնորդներին դեպի թվայնորեն կառավարվող աշխարհ», - ասել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նա ընդգծել է, որ թվային փոխակերպման հետ «հաշտվելը» հատկապես կարևոր է այսօրվա պայմաններում, քանի որ այն բավարարում է ինչպես Z, այնպես էլ Ալֆա սերունդների կարիքներն ու ակնկալիքները, որոնք ըստ էության կապված ու ապավինում են թվային տեխնոլոգիաներին իրենց անձնական և մասնագիտական կյանքում:
Հավելենք, որ Երևանի տեխնոլոգիական համաժողովը փորձառու ձեռներեցներին և մասնագետներին հարթակ է տրամադրել՝ համախմբվելու և քննարկելու թվային փոխակերպման ռազմավարությունների վերջին ձեռքբերումները: Այս անգամ համաժողովը հյուրընկալել էր նաև միջազգային բանախոսների, ովքեր ոգեշնչում և գործնական խորհուրդներ են տվել՝ թվային փոխակերպման միջոցով բիզնեսները հաջորդ մակարդակ բարձրացնելու համար:

Ralph Yirikian, Director General of Ucom, Highlights Leadership's Crucial Role in Successful Digital Transformation at Yerevan Tech Forum 2K23
19/05/2023
On May 19, 2023, Ralph Yirikian, Director General of Ucom inspired audience of the Yerevan Tech Forum 2K23 with keynote speech on “Crucial Role of Leadership in Navigating Digital Transformation Successfully”. The event, focused on the latest advancements in technology and innovation, provided an ideal platform for Mr. Yirikian to share his expertise and experience in leading change in the telecom field for nearly 25 years. Additionally, Ucom, a Speedtest Award™ winning fastest fixed and mobile services provider in Armenia, offered technical support by ensuring a high-speed internet connection throughout the forum. The audience actively engaged with Mr. Yirikian's insightful speech and participated in broader discussions surrounding digital transformation.
“Digital transformation goes beyond superficial changes like adding new software or implementing a few process adjustments. It requires a deliberate and dedicated commitment from leadership, establishing a shared vision and prioritizing it as a primary goal, rather than one of many competing initiatives. It must permeate the core direction of the organization, fostering collaboration and actively seeking input from individuals who possess deep digital expertise. Leadership must be willing to enhance their own digital competencies and guide the organization and its future leaders toward a digitally-driven world”, said Mr.Ralph Yirikian, Director General of Ucom.
He emphasized that embracing digital transformation is especially crucial in today's landscape, as it caters to the needs and expectations of both the Z and Alpha generations, who are inherently connected and reliant on digital technologies for their personal and professional lives.
Let us add that the Yerevan Tech Forum had provided experienced entrepreneurs and professionals with a platform to come together and discuss the latest advances in digital transformation strategies. This time forum had also hosted international keynote speakers who had given inspiration and practical tips to take businesses to the next level through digital transformation.