Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը դասախոսությամբ հանդես է եկել Աբու Դաբիի համալսարանում
Կապի ազգային օպերատոր Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը առաջնորդության վերաբերյալ դասախոսությամբ է հանդես եկել Աբու Դաբիի համալսարանի բիզնեսի դպրոցում: Հեռահաղորդակցության ոլորտի երկարամյա ղեկավարը իր փորձառությամբ է կիսվել Արաբական Միացյալ Էմիրություններում (ԱՄԷ) բնակվող Հարվարդի, Օքսֆորդի և Քեմբրիջի համալսարանների շրջանավարտների հետ` Առաջնորդության դպրոց Հայաստանի հրավերով։
«Առաջնորդությունը ճշմարտության համար պայքարելու վստահությունն է, դժվար որոշումներ կայացնելու քաջությունն ու մարդկանց կարիքները հասկանալու կարողությունը: Մնացածը կառավարում է»,-ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ucom-ի գլխավոր տնօրենը Հայաստանի կանաչ օպերատորի օրինակով խոսել է ռազմավարական մտածողության, նպատակների և դրանց հասնելու մեխանիզմների մասին: Նա նշել է, որ չպետք է վախենալ սխալվելուց և անհրաժեշտ է խնդիրների կարգավորման ոչ սովորական լուծումներ առաջարկել: Ամփոփելով՝ Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ թե՛ փոքր, և թե՛ խոշոր կազմակերպություններում առաջնորդելու առաջին քայլը նախաձեռնողականությունն է: Դասախոսության ավարտին Ucom-ի գլխավոր տնօրենը պատասխանել է մասնակիցների հարցերին և խմբային քննարկումներ վարել:

Director General of Ucom Ralph Yirikian shared leadership insights at Abu Dhabi University
Ralph Yirikian, Director General of the national telecommunications operator Ucom, delivered a leadership lecture at the Abu Dhabi University' College of Business. The telecommunications industry accomplished leader shared his extensive experience with graduates from Harvard, Oxford, and Cambridge universities residing in the United Arab Emirates (UAE) at the invitation of the Leadership School Armenia.
"Leadership is the confidence to uphold truth, the courage to navigate tough decisions, and the ability to comprehend people's needs. The rest is management," remarked Ralph Yirikian.
During the session, Ucom's Director General discussed strategic thinking, goals and objectives as well as mechanisms for their attainment, using as case study the story of Armenia's green telecom operator. He emphasized the importance of embracing mistakes and proposing unconventional solutions to challenges. Ralph Yirikian noted that taking initiative is the foundational step toward leadership, regardless of the organization's size. The lecture concluded with an interactive Q&A session and group discussions led by the Director General of Ucom.