Ucom ընկերությունը ցանցային վերազինման աշխատանքներ է մեկնարկում մի շարք մարզերում
Մարտի 28-ին Ucom ընկերությունը մարզային ցանցի վերազինման ծավալուն աշխատանքներ է իրականացնելու։ Մասնավորապես փոխարինվելու է ցանցի գլխավոր կոմուտացիոն կենտրոնը (Mobile Swithching Subsystem)։
Այս աշխատանքը տարվա ընթացքում նախատեսված լայնածավալ ցանցային վերազինման ծրագրի մաս է և ուղղված է ցանցերի արդիականացմանն ու կապի որակի բարելավմանը։
Այս փուլում շարժական կապի խափանումներ հնարավոր է լինեն Շիրակի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արմավիրի մարզերում, ինչպես նաև մասնակիորեն Գեղարքունիքի, Լոռիի ու Արարատի մարզերում։ Մոնտաժային աշխատանքներն իրականացվելու են գիշերային ժամերին բաժանորդներին մինիմալ անհարմարություն հասցնելու նպատակով, սակայն ցերեկային ժամերին նույնպես հնարավոր է լինեն զանգերի կամ կապի խափանումներ։
Նշենք, որ հնարավոր խափանումները վերաբերելու են հիմնականում ուղիղ հեռախոսային (3G) կապին։
Հնարավոր ընդհատումների կապակցությամբ նախապես հայցում ենք բաժանորդների ներողամտությունը։ Վերազինման աշխատանքների հաջորդ փուլերի մասին բաժանորդներին նույնպես կտեղեկացնենք նախօրոք։

Ucom launches network modernization efforts in few regions of Armenia
Ucom is set to commence a network modernization in various regions of Armenia. In particular, on March 28, the legacy Mobile Switching Subsystem will be replaced with a new one.
This replacement is a part of a year-long network modernization project aimed at improving connection quality.
Due to these planned works, some subscribers in Shirak, Aragatsotn, Kotayk, and Armavir marzes, as well as partially in Gegharkunik, Lori, and Ararat marzes, may experience direct call interruptions.
The migration will be organized during nighttime to minimize inconvenience to customers, however, voice services may still be affected during the day. It should be noted that connection outages or call drops will affect mostly 3G connection and direct calls.
We apologize in advance for any inconveniences this may cause and assure customers that they will be notified beforehand about future upgrades.