Ucom-ի գլխավոր տնօրենը ելույթ է ունեցել Առաջնորդության դպրոցում
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը դասախոսությամբ է հանդես եկել Առաջնորդության դպրոցի ուսանողների առջև՝ խոսելով արդյունավետ հաղորդակցության թեմայի շուրջ։
Մասնավորապես, Առաջնորդության զարգացման 2024-2025 թթ. դասընթացի մասնակիցների հետ նա կիսվել է իր գիտելիքներով և փորձով առաջնորդների համար այն կարևոր ուղղությունների շուրջ, որոնք են ակտիվ լսելու սովորությունը, ոչ վերբալ հաղորդակցությունը, մտքերի հստակ ձևակերպումը, հետադարձ կապի և կոնստրուկտիվ քննադատության ձևերը, մշակութային առանձնահատկությունների հաշվի առնելը և կոնֆլիկտների հաղթահարումը։
«Գլխավոր բանը, որը պիտի անի ցանկացած առաջնորդ՝ իր օրինակով մշակույթ ձևավորելն է։ Ձեր ամեն արարքով դուք պիտի ցույց տաք հարգանք բոլոր գործընկերների հանդեպ՝ անկախ նրանց պաշտոնից ու առանձնահատկություններից։ Շատ կարևոր է, որ առաջնորդի խոսքերը չհակասեն նրա արարքներին, քանի որ ձեր փոխանցած ազդանշանները պիտի լինեն հստակ և հետևողական՝ մարդկանց մեջ շփոթություն չառաջացնելու համար», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Առաջնորդության Դպրոցը բարձր է գնահատում պարոն Յիրիկյանի երկարամյա ջանքերը Հայաստանում նոր մակարդակի բիզնես մշակույթի զարգացման ուղղությամբ։ Վստահ ենք, որ նրա փորձառության ու հայացքների հետ հաղորդակցումը կարևոր ազդեցություն կունենա ապագայամետ երիտասարդների գալիք ձեռքբերումների և Հայաստանի զարգացման գործում», - ասել է Առաջնորդության դպրոցի հիմնադիր նախագահ Սամվել Մովսիսյանը։
Առաջնորդության դպրոց հիմնադրամը գործում է 2009 թվականից։ Կազմակերպության առաքելությունն է տեղական և միջազգային կայացած գործիչների, տեսաբանների ու կազմակերպությունների համագործակցությամբ աջակցել ապագա նորարար բիզնես առաջնորդների զարգացմանը Հարավային Կովկասի և Պարսից ծոցի ռեգիոններում։

Генеральный директор Ucom выступил с лекцией перед студентами Школы лидерства
Генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян выступил с лекцией перед студентами Школы лидерства, обсуждая тему эффективной коммуникации.
В частности, он поделился своими знаниями и опытом с учениками курса «Развитие лидерства» 2024-2025 гг., сосредоточив внимание на важных для лидеров навыках, таких как активное слушание, невербальная коммуникация, четкое формулирование мыслей, методы обратной связи и конструктивной критики, учет культурных особенностей и разрешение конфликтов.
«Главное, что должен делать любой лидер, — это создавать культуру собственным примером. Каждый ваш поступок должен показывать уважение ко всем коллегам, независимо от их должности и особенностей. Очень важно, чтобы слова и действия лидера не противоречили друг другу. Все сигналы, которые вы подаете, должны быть четкими и последовательными, чтобы не вызывать недоумения среди других», — отметил генеральный директор компании Ucom, Ральф Йирикян.
«Школа лидерства высоко ценит многолетние усилия господина Йирикяна, направленные на создание нового уровня бизнес-культуры в Армении. Мы уверены, что его опыт и взгляды окажут значительное влияние на будущие достижения молодых людей, ориентированных на прогресс, и на развитие Армении», — сказал основатель и президент Школы лидерства, Самвел Мовсисян.
Фонд Школы лидерства действует с 2009 года. Миссия организации — поддержка развития будущих инновационных бизнес-лидеров в регионах Южного Кавказа и Персидского залива через сотрудничество с местными и международными выдающимися деятелями, теоретиками и организациями.