«Ucom Ֆելլոուշիփ» ինկուբացիոն ծրագրի մասնակիցները այցելել են Ucom՝ առաջնորդության գաղտնիքներին ծանոթանալու
11/02/2025
«Ucom Ֆելլոուշիփ» ինկուբացիոն ծրագրի մասնակիցները այցելել են Ucom գլխամասային գրասենյակ, որտեղ հանդիպում են ունեցել ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի հետ։
Այցի ընթացքում պարոն Յիրիկյանն ինտերակտիվ քննարկում է անցկացրել՝ խոսելով «Լավ առաջնորդություն և կառավարում» թեմայի շուրջ և կիսվելով հեռահաղորդակցության և բիզնես ոլորտներում իր մեծ փորձով: Մասնակիցները հնարավորություն ունեցան քննարկել իրենց նախագծերը, առաջնորդության արդյունավետ ռազմավարությունների վերաբերյալ խորհուրդներ ստանալ և բիզնեսի կայուն աճի սկզբունքները քննարկել:
Անդրադառնալով այցին՝ Ռալֆ Յիրիկյանն ընդգծել է մենթորության կարևորությունը առաջնորդների հաջորդ սերնդի ձևավորման գործում.
«Ուրախ եմ Ucom-ի գլխամասային գրասենյակում հանդիպելու Ucom Fellowship ծրագրի ստարտափ թիմերի հետ, կիսվելու իմ փորձով, տեղեկանալու ինկուբացիայի ընթացքում նրանց առաջընթացի մասին և պատասխանելու նրանց հարցերին։ Մենք Ucom-ում հավատացած ենք, որ ժամանակակից տեխնոլոգիաները կարող են օգնել շրջակա միջավայրի պահպանմանը և կանաչ ապագա ապահովել հաջորդ սերունդների համար», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Ucom-ի հետ համագործակցությունը Ռալֆ Յիրիկյանի բացառիկ ղեկավարության ներքո լիովին համահունչ է կայուն նորարարությունը զարգացնելու մեր հանձնառությանը: Ռալֆի մարդակենտրոն մոտեցումը ոչ միայն լիովին համապատասխանում է մեր արժեքներին, այլև խորություն է հաղորդում մեր համատեղ ջանքերին՝ մեծացնելով մեր կարողությունը՝ աջակցելու հեռանկարային մտածողություն ունեցող գործարարներին, որոնք պատրաստ են իրենց հետքը թողնել շրջակա միջավայրի պահպանման գործում», - ասել է Իմփաքթ Հաբ Երևանի գործադիր տնօրեն Գևորգ Պողոսյանը։
Ucom-ի հաղորդակցության թիմը նույնպես հանդիպել է ծրագրի մասնակիցների հետ և անցկացրել է «Լավ PR փորձ» թեմայով սեսիա, որի ընթացքում մասնակիցներին ներկայացվել է արժեքավոր փորձ՝ մեդիա հարաբերությունների, բրենդի դիրքավորման և ռազմավարական հաղորդակցության վերաբերյալ: Քննարկումը ստարտափ թիմերին տրամադրեց գործնական գործիքներ՝ խթանելու իրենց հաղորդակցության հմտություններն ու հանրային իրազեկում ապահովելու իրենց լսարանի շրջանում։
Այս այցը «Ucom Ֆելլոուշիփ» ինկուբացիոն ծրագրի կարևոր մաս է, որը վերահաստատում է Ucom-ի հանձնառությունը երիտասարդ տաղանդներին խրախուսելու և նրանց անհրաժեշտ գիտելիքներով և մենթորությամբ զինելու՝ իրենց գաղափարները կյանքի կոչելու համար:
Ծրագրի շրջանակում թիմերը կշարունակեն մասնակցել անհատական դասընթացների, մենթորության սեսիաների և տարբեր համագործակցությունների։ Նախագծի ավարտին տեղի կունենա պաշտոնական միջոցառում, որի ժամանակ թիմերը կներկայացնեն իրենց մշակած պրոդուկտները, իսկ լավագույն նախագիծը կստանա ֆինանսական մրցանակ, որը կաջակցի նրա աճին և իրականացմանը:

Участники инкубационной программы Ucom Fellowship Program посетили гловоной офис Ucom, где получили советы по лидерству
11/02/2025
Участники программы Ucom Fellowship Program посетили головной офис Ucom, где встретились с генеральным директором Ucom Ральфом Йирикяном.
Во время визита Ральф Йирикян провел интерактивное обсуждение о хорошем лидерстве и управлении, поделившись ключевыми идеями из своего многолетнего опыта в области телекоммуникаций и бизнеса. Участники рассказали также о своих проектах, получили рекомендации по эффективным стратегиям лидерства и обсудили принципы устойчивого развития бизнеса.
Оценивая встречу, Ральф Йирикян подчеркнул важность наставничества в формировании нового поколения лидеров:
«Я рад встретиться со стартапами нашей инкубационной программы Ucom Fellowship Program в головном офисе Ucom, чтобы поделиться своим опытом, узнать о прогрессе, которого они достигли в ходе инкубации, и ответить на их вопросы. Мы в Ucom твердо верим в технологии и в то, что они способны помочь нам сохранить окружающую среду и создать зеленое будущее для следующих поколений», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
«Сотрудничество с Ucom под исключительным руководством Ральфа Йирикяна полностью соответствует нашей приверженности развитию устойчивых инноваций. Ориентированные на человека подходы Ральфа не только соответствуют нашим ценностям, но и добавляют глубины нашим совместным усилиям, расширяют наши возможности по оказанию поддержки дальновидным предпринимателям, которые готовы оставить свой след в совхарении окружающей среды», - сказал Геворг Погосян, исполнительный директор Impact Hub Yerevan.
Команда Ucom по связям с общественностью также провела с участниками программы специальную сессию, в ходе которой представила передовые методы работы с общественностью и предложила стартап-командам ценный опыт в области связей со СМИ, позиционирования бренда и стратегической коммуникации. В ходе обсуждения участники программы получили практические инструменты, которые помогут им установить коммуникацию с аудиторией.
Визит стал важной вехой в инкубационной программе, продемонстрировав приверженность Ucom поддержке молодых талантов и предоставлению им необходимых знаний и наставничества для воплощения их идей в жизнь.
По мере развития программы участники продолжат проходить индивидуальные тренинги, сессии наставничества и участвовать в совместных мероприятиях. По завершении программы состоится итоговое мероприятие, на которой все стартапы представят свои прототипа, а автор лучшего прототипа получит финансовую награду, которая поможет команде в дальнейшем развитии.